Як отримати статус безробітного та претендувати на виплати під час війни
Як поінформували в Міністерстві економіки України, уряд ухвалив постанову, яка визначає порядок реєстрації безробітних під час війни та нарахування їм допомоги по безробіттю.
Як отримати статус безробітного та допомогу по безробіттю в умовах війни
Згідно з поясненням Мінекономіки, під час воєнного стану українці зможуть за допомогою порталу або мобільного застосунку Дія:
• скласти заяву про надання статусу безробітного чи про припинення реєстрації безробітного;
• подати заяву на призначення допомоги по безробіттю.
Це ж можна буде зробити й за допомогою електронних сервісів Державної служби зайнятості.
Допомогу по безробіттю будуть виплачувати після реєстрації людини через Дію або через електронні сервіси Держслужби зайнятості.
– Центри зайнятості в тилу переведені в режим посиленої роботи, аби мати змогу опрацювати звернення людей та запропонувати їм прийнятні варіанти працевлаштування, яких потребує держава в час війни, – наголосили в Мінекономіки.
На офіційному сайті Державної служби зайнятості оприлюднена детальна інструкція щодо реєстрації безробітних та отримання допомоги:
1. Громадянам, які перебувають на території бойових дій чи на тимчасово окупованій території, рекомендують:
• Пройти реєстрацію онлайн через сервіс державних послуг Дія.
• Як альтернатива – можна заповнити відповідні заяви онлайн та надіслати через електронні сервіси Держслужби зайнятості: про надання/поновлення/призначення статусу безробітного (за QR-кодом чи посиланням); про виплату допомоги по безробіттю (за QR-кодом чи посиланням).
• Якщо можливості заповнити заяви онлайн немає, можна їх завантажити, після чого роздрукувати, заповнити, підписати, сфотографувати та відправити в електронній формі Держслужбі зайнятості. У темі листа слід обов’язково вказати слово “реєстрація”, прізвище, ім’я, по батькові.
• Далі потрібно чекати на відповідь від Державної служби зайнятості.
2. Громадянам, які перебувають на безпечній території в Україні, рекомендують:
• Пройти реєстрацію через Дію.
• Як альтернатива – можна звернутися в центр зайнятості особисто (найближчий центр можна знайти на мапі). Слід підготувати перелік необхідних документів (з ним можна ознайомитись за посиланням).
Нарахування допомоги по безробіттю в умовах війни
Як пояснили в Мінекономіки, в тих регіонах України, де центри зайнятості під час війни не зможуть забезпечити фінансування допомоги по безробіттю, нарахування коштів українцям здійснюватимуть:
• через Ощадбанк на банківський рахунок;
• за допомогою переказу через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER.
У міністерстві запевнили, що українці гарантовано отримають виплати по безробіттю, попри воєнний стан.
Допомога по безробіттю та суспільно корисні роботи
Згідно з постановою Кабміну, реєстрацію безробітного в центрі зайнятості будуть припиняти, якщо він відмовиться від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
– Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування, – зазначили в Мінекономіки.

Як приготувати смачні оладки на кефірі: швидкий рецепт

Оладки на кефірі — це один із найпопулярніших і найпростіших варіантів сніданку або легкого перекусу.
переглядів: 114
Загубили документи? Потрібна послуга «Вважати недійсним»

Якщо ви втратили документи, для їх відновлення необхідно опублікувати в газеті оголошення про визнання документа недійсним. Ми допоможемо вам у цьому!
переглядів: 151
Курс валют на 23 липня: долар стабільний, євро зростає

Станом на 23 липня 2025 року курс основних валют в українських банках демонструє помірну стабільність із незначними коливаннями.
переглядів: 216
День святих Трохима і Теофіла: традиції, заборони та кого вітати 23 липня

23 липня, за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять святих мучеників Трохима, Теофіла та їхніх товаришів, які постраждали за християнську віру у III столітті. Їхня жертовність і вірність ідеалам добра стали прикладом духовної стійкості.
переглядів: 271
Магнітні бурі накриють Україну до кінця липня

Якщо ви відчуваєте втому, дратівливість, головний біль або безсоння, не поспішайте звинувачувати каву чи поганий сон. Можливо, причина у впливі магнітної бурі. До 31 липня 2025 року очікуються часті та сильні сплески геомагнітної активності, які можуть впливати на самопочуття.
переглядів: 472
Реклама