22.04.2022, 19:31
Як уникнути стресу сучасній людині без негативних наслідків
Внутрішні та зовнішні процеси боротьби зі стресом, фізичні навантаження, сміх та ароматерапія, прохолодний душ.
Прості поради для зняття стресу
Стрес для сучасної людини вважається мало не постійним супутником життя. Велика психічна напруга на роботі, потік негативної інформації, що ллється, з екрану телевізора, брак грошей, доповнюється домашніми негараздами. Замість того, щоб займатися сім'єю, доводиться виконувати додаткову роботу чи доробляти основну. Для запобігання психічного виснаження, необхідно періодично розслаблятись.
Зовнішні методи боротьби зі стресом
Протистояти зриву можна за допомогою простих психологічних та фізичних способів:
1. “Усміхайтеся, панове!” ― закликав знаменитий своїми правдивими історіями барон Мюнхгаузен. Справді, коли це робиться, організм виробляє велику кількість гормону серотонін, що сприяє позитивним емоціям. Наприклад, можна переглянути улюблений фільм, оперету, відвідати циркову виставу.
2. Фізичні навантаження є гарною умовою для перемоги над депресією. Десяти-п'ятнадцятихвилинна вечірня пробіжка значно покращить самопочуття. Звісно, рекомендація розрахована задля одноразового сеансу, а постійного заняття фізкультурою.
2. Прохолодний душ дозволить не лише швидко охолодити шкіру, а й запустить механізм розщеплення вуглеводів. Для зігрівання тіла активізується виділення гормону адреналін та медіатора норепінефрин, що додасть бадьорості та енергії.
Відвідування лісу та вдихання запаху хвої, чашка зеленого чаю або натурального соку знизить показник кортизолу, що провокує депресію та тривожний стан. Доповненням поліпшення настрою послужить невелика порція чорного шоколаду.
Внутрішні процеси боротьби
Щоб погасити постійне відчуття тривоги, мозок починає активно виробляти нейротрасміттери - серотин, дофамін, норадреналін. Однак для медіаторів потрібна велика кількість глюкози — вуглеводів. Внаслідок цього додатковий приплив поживних елементів супроводжується посиленим поїданням солодкої та надто жирної їжі. Зрозуміло, про жодне правило заходу говорити не доводиться. Наведена битва з напругою часто обертається надмірною вагою тіла, появою серцево-судинних захворювань та травного тракту.
Медичні фахівці радять з обережністю ставитися до подібного змагання та рекомендують замінити деякі шкідливі продукти на корисні. Наприклад, жирною рибою, овочами, фруктами, зокрема бананами. Екзотичні дари природи також здатні збільшити розвиток нейтротрасмітерів, без негативного впливу на організм.
Категорія: Новини > Споживач
Автор: Спеціально для OGO.ua Переглядів: 959Інші статті рубрики:
Рання, чи пізня: коли у 2025 році чекати весну
Вчені прогнозують, що вже цього року в Україні весна може початися на два тижні раніше.
переглядів: 265
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом
Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 216
Передбачення на середу: дізнайтесь, що вас чекає
Дізнайтеся своє персональне передбачення на 8 січня.
переглядів: 223
8 січня: свята, іменинники, заборони та прикмети
8 січня за новим церковним календарем згадують преподобних Григорія чудотворця і Григорія затворника Печерських, а за старим стилем - Собор Пресвятої Богородиці.
переглядів: 290
Вакансії: на Рівненщині стартував набір фахівців із супроводу ветеранів
У чотирьох громадах Рівненської області відкрито 13 вакансій для фахівців, які надаватимуть комплексну підтримку ветеранам війни та демобілізованим особам.
переглядів: 356