Чи потрібно пити антибіотики, коли вкусив кліщ
Не всі кліщі небезпечні й не кожен укус призводить до хвороби. До того ж, для передання патогену хвороби Лайма кліщ має контактувати з кров’ю людин не менше доби.
Але якщо він вас уже вкусив, то слід стежити за симптомами. На місці укусу кліща-переносника часто (але не завжди) виникає червона пляма, яка збільшується — еритема. Інші симптоми схожі на застудні — гарячка, ломота, біль у лімфовузлах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Собака і кліщі: як уберегти від паразитів домашніх улюбленців
✅Якщо відчуваєте, що заразилися, настанова МОЗ радить профілактику антибіотиком: однократний прийом 200 мг доксицикліну (для дітей, старших 8 років — 4 мг/кг, не більше 200 мг).
Коли варто приймати антибіотик:
🔹наповнений кров’ю кліщ, видалений щонайменше через 36 годин після прикріплення;
🔹минуло не більше 72 год після видалення кліща;
🔹немає протипоказань (вік менше 8 років, вагітність, період лактації) до застосування доксицикліну.
❌Водночас не рекомендується рутинна антибіотикопрофілактика хвороби Лайма, тобто приймання антибіотика без перелічених причин та “про всяк випадок” перед походом у місця, де можуть жити кліщі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як безпечно видалити кліща
Щоб запобігти укусам, слід:
➡️у парках, лісах носити закритий, заправлений одяг та обробляти його репелентом;
➡️після повернення ретельно оглядати одяг та шкіру;
➡️якщо виявили кліща, обережно витягніть його пінцетом, захопивши якомога ближче до шкіри, не прокручуючи та не обробляючи спиртом чи маслянистими речовинами;
➡️за необхідності зверніться по допомогу до медичних працівників.
За матеріалами НСЗУ.

симптоми, зараження крові, хвороба Лайма, антибіотики, вкусив кліщ, життя
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 409
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 345
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 343
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 368
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 400