02.06.2022, 09:40

Які свята відзначають у червні: сьогодні Вознесіння

Червень цьогоріч замикає першу сотню днів повномасштабної війни росії в Україні і, на жаль, відкриває вже другу... Ось і пройшло вже 40 днів після Великодня, і ми відзначаємо велике свято Вознесіння Господнього.
2 червня - Вознесіння Господнє

Дата цього свята не є сталою, адже безпосередньо залежить від дати вшанування Великодня. Вознесіння Господнє відзначається на 40-й день після Пасхи, а тому завжди припадає на четвер. Посту в цей день немає.

В храмах Православної Церкви у свято Вознесіння Господнього звершуються урочисті богослужіння.

На 12 червня цьогоріч припадає День Святої Трійці, П’ятдесятниця. А напередодні, 11 червня, у Троїцьку поминальну батьківську суботу, ми молитимемося за рідних і близьких людей, які вже відійшли з цього земного життя у життя вічне. Молитимемося і за полеглих захисників нашої Батьківщини, за новітніх героїв, які віддали свої життя за свободу, незалежність, за право жити на своїй землі.

20 червня розпочинається перший із літніх постів – Петрів піст, який триватиме 22 дні.

Наприкінці місяця, 26 червня, вшановуватимемо пам'ять Всіх святих землі Української, а також новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у ХХ ст. за Христа і православну віру постраждали. А 28 червня згадуватимемо святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси.