ВАЖЛИВО: Умови в'їзду і перебування українців на території Польщі
▪️дозвіл на постійне проживання в Польщі;
▪️дозвіл на проживання резидента Європейського Союзу;
▪️дозвіл на тимчасове перебування в Польщі;
▪️статус біженця;
▪️додатковий захист;
▪️дозвіл на толерантне перебування;
▪️дозвіл на перебування з гуманітарних причин;
а також тих, які:
▪️подали заяви на міжнародний захист у Республіці Польща або від імені яких подано такі заявки;
▪️заявили про свій намір подання заяв на міжнародний захист або таких осіб, кого стосуються такі заяви про наміри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Виплати для українських біженців у Польщі: скільки й хто отримує
На яких маршрутах українці зможуть їздити безкоштовно у Польщі
У разі, якщо в’їзд громадянина України не зареєстровано комендантом Прикордонної Служби Польщі під час проходження контролю на кордоні, громадянин України повинен зареєструвати своє перебування в будь-якому управлінні ґміни на території Польщі шляхом отримання номера PESEL в терміні не більшому, ніж 90 днів з дня в'їзду. На підставі цього Комендант Прикордонної служби Польщі реєструє перебування громадянина України на території Республіки Польща.

Переміщення в межах Шенгенської зони Громадяни України, які не мають короткострокової чи довгострокової візи або дозвіл на проживання, виданий державою-членом ЄС, і які мають право на тимчасовий захист, згідно з законодавством Польщі, можуть виїхати з Польщі лише до тієї держави-члена ЄС, де вони хочуть реалізувати свої права, пов'язані з тимчасовою охороною.
❗️Остаточне прийняття рішення про пропуск громадянина України на територію Республіки Польща або відмову у в’їзді залишається виключно за Прикордонною службою Республіки Польща.

Польща, біженці, українське громадянство, шенгенська віза, перебування за кордоном, Державна прикордонна служба, українці закордоном
На станціях вибірково працюватимуть групи воєнізованої охорони, - Укрзалізниця

Українські залізничники повідомили про те, що посилили контроль під час посади пасажирів у поїзди, адже останнім часом надійшло чимало звернень, які стосуються неналежного контролю документів поїзними бригадами — зокрема, чи збігаються ім’я в квитку та у паспорті пасажира.
переглядів: 457
Експерт назвав ймовірну причину падіння Mirage-2000 під Луцьком

Причиною падіння військового винищувача Mirage-2000 поблизу Луцька могла стати відмова систем управління польоту, що відповідають за стабілізацію літака. Про це 23 липня в етері «Суспільне. Студія» розповів військовий експерт, офіцер резерву Андрій Крамаров.
переглядів: 96
Рада визначила 28 липня Днем пам’яті загиблих у полоні

Верховна Рада України ухвалила постанову №10188, якою встановила 28 липня Днем пам’яті Захисників і Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
переглядів: 184
З полону повернулися важкохворі та поранені захисники

Україна повернула додому ще одну групу наших оборонців — серед них тяжкопоранені та важкохворі військові, які перебували в полоні тривалий час, дехто — понад три роки.
переглядів: 286
Зеленський анонсував законопроєкт для посилення незалежності антикорупційних органів

Президент анонсував ініціативу, яка має захистити правопорядок від зовнішнього впливу та забезпечити незалежність антикорупційних органів.
переглядів: 274
Реклама