09.06.2022, 13:20

В Україні заборонять феєрверки?

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який обмежує продаж та використання піротехнічних виробів.
Про це повідомила співавтор законопроекту, Комітет з Питань Екологічної Політики та Природокористування Юлія Овчинникова:

«Життя під час війни та безкінечних повітряних тривог вимагає перегляду правил і звичок. Об’єктивною необхідністю зараз є заборона запуску салютів, феєрверків та використання петард у населених пунктах. Про це говориться давно. Про шкоду, яку вони наносять довкіллю, тваринам, а також людям, які пережили обстріли міст, вже не кажучи про ризик для здоров’я тих, хто використовує піротехнічні засоби без суворого дотримання правил безпеки. Проте сьогодні це — питання спокою всіх українців, які чують вибухи снарядів, ракет та звуки пролітаючих військових літаків.

Незважаючи на воєнний стан та напругу в суспільстві, деякі громадяни продовжують використовувати піротехніку навіть у найбільш постраждалих від збройної агресії росії містах.

Звукові та світлові ефекти від використання піротехніки наносять шкоду психологічному здоров’ю населення у воєнний час через їх подібність до звуків вибухів, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст.
Актуальними будуть контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни, оскільки у переважної більшості людей протягом тривалого часу буде зберігатися посттравматичний стресовий розлад, що виник в результаті переживання обстрілів під час воєнних дій.

Тому ми, разом з депутатами МФО «Гуманна країна» та ЕкоКомітету ВРУ, зареєстрували законопроєкт щодо використання та обігу піротехнічних виробів (№ 7438).
Даний законопроект на законодавчому рівні, певним чином, обмежує або забороняє як продаж, так і використання піротехнічних виробів з метою захисту здоров’я людей та тварин.