11.06.2022, 11:50

Сьогодні Троїцька поминальна батьківська субота

Перед Днем Святої Трійці Православна Церква звершує загальне поминання померлих,
Церква закликає кожного з нас молитися за своїх спочилих рідних та близьких, за всіх, хто відійшов із цього земного життя до прабатьків, у вічність.
Троїцька поминальна субота починається з вечора п'ятниці спеціальною поминальною службою – парастасом (з грецької «клопотання»). Адже, як відомо, біблійний та богослужбовий день бере початок з вечора: «І був вечір, і був ранок: день перший» (Бут. 1: 5). У суботу вранці служитиметься Божественна літургія, а після неї – загальна Панахида.

У храмах ми підносимо молитви за спочилих, благаючи Господа, щоби Він простив їм їхні провини, вільні і невільні, та сподобив перебування у Царстві Небесному, де немає ні недуги, ні журби, ні зітхання, а є життя безкінечне.

Спочилі вже не можуть просити прощення і каятися у своїх гріхах, але ми можемо допомогти їм, молячи Бога за них.

Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ у мережі Фейсбук.

"У поминальну суботу також прийнято подавати у храмах записки з іменами спочилих рідних та близьких, які зачитуються священнослужителями під час заупокійного богослужіння. Також вітаються діла милосердя, допомога нужденним; є традиція відвідувати місця поховання померлих родичів.
Нехай Господь упокоїть душі від віку спочилих праотців, отців, матерів, братів і сестер наших, особливо тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну та загинув від нашестя на нашу країну чужинців, а нас спасе і помилує, бо Він Благий і Людинолюбний. Амінь", - зазначається у повідомленні.