Ворожіння на Трійцю 2022: як рівнянкам дізнатися про свою долю
•На Трійцю проводилися дівочі гуляння та ворожіння на судженого. Дівчата пекли "козулі" – круглі коржі у вигляді вікна. Потім дівчата і хлопці йшли до гаю, де влаштовували святкову трапезу. Окрім "козуль" їли пироги, яєчню і запивали все квасом.
Молодь також співала гаївки, хороводила, а потім дівчата шукали молоді берізки з довгими тонкими прутиками і заплітали з них живі вінки. Часто дівчині допомагав парубок, який був у неї закоханий. Потім вінок відламували і несли додому. А ввечері відпускали на воду, як на Івана Купала, споглядаючи, чи швидко вінки пливуть, чи не підуть під воду, чи з'єднається з іншим вінком, на який загадала дівчина, чи не пристане до берега, тощо. Якщо вінок поплив за течією – йти заміж, до берега приб'є вінок – ще рік у дівках сидіти, потонув – милий розлюбив.
• У давнину українці вірили, що сама Мати Божа перевіряє, чи чисто в хаті на Зелені свята. Тому господині старанно наводили лад у хатах і сінях. А ось у триденний період святкування Трійці прибирати і робити іншу роботу не дозволялося. Не можна було й купатися.
Слов'яни були переконані, що купатись під час Зелених свят не можна не тільки у незнайомому водоймищі, але й вдома. Вважалося, що людину могли русалки затягнути у водойму або начаклувати так, що людина захлинеться, навіть купаючись у власному будинку.
•На Трійцю прийнято було влаштовувати сватання. Якщо ж дівчата не були впевнені, чи чекати старостів, влаштовували ворожіння. Для цього пекли спеціальні булочки і начиняли їх рисом, який символізував заміжжя, достаток і щастя у шлюбі. Потім йшли до гаю, прив’язували до булочки яскраву стрічку і чіпляли на березу, примовляючи: "Берізко-дівчино, скажи, чи захоче на мені хтось одружитися?".
Через три дні перевіряли результат: якщо булочку повністю з'їли пташки, то скоро дівчину засватають. Якщо ж хліб не з' їли або з’їли не повністю, ходити у дівках до наступної Трійці.
• Ворожіння незаміжніх дівчат – на зовнішність і характер майбутнього чоловіка. Молодиці збиралися в хаті і розкладали на великому столі 9 певних предметів. Потім по черзі дівчатам зав'язували рушником очі, розкручували і підводили до столу. Дівчина повинна була наосліп вказати пальцем на один з предметів, який і вказував на особливості майбутнього чоловіка.
Чавунець (невеликий чавуновий горщик) – поступливий чоловік, який у всьому буде слухатися дружину.
Тарілка – ледачий чоловік.
Блюдце – чоловік з дуже привабливою зовнішністю, турботливий і люблячий.
М'ялка для картоплі – чоловік буде лисим або з великими залисинами, волосся втратить рано.
Чашка – доброта, чуйність і готовність допомогти у всьому.
Ложка – дуже заможний чоловік.
Черпак – чоловік буде "стрибати в гречку".
Виделка – працьовитий і майстерний чоловік.
Ніж – чоловік, що робить галас, і скупий, що має злий і мстивий характер.
• Ще одна давня традиція на Трійцю – обряд на любов. Господині влаштовували великий святковий обід, кликали рідних у сусідів, а після обіду брали скатертину і клали її на ніч під ліжко подружжя, щоб посилити кохання і взаєморозуміння. Лише після цього скатертину можна було випрати і покласти у скриню до наступної Трійці. Якщо ж у домі були незаміжні молоді хлопці чи дівчата, скатертина мала допомогти зустріти гарного партнера для шлюбу. Джерело: https://www.5.ua


12 червня, традиції, ворожіння, Трійця, обряд на любов, давні традиції
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 17
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 72
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 67
Як подолати похмілля в домашніх умовах: шість натуральних засобів для швидкого відновлення

Наслідки бурхливих вечірок та святкувань можуть суттєво позначитися на самопочутті наступного дня. Однак повернутися до звичного ритму життя допоможуть прості, але ефективні природні засоби, які легко застосувати вдома.
переглядів: 74
Сьогодні може бути потужна магнітна буря

Прогноз магнітної активності на понеділок, 21 квітня.
переглядів: 96