22.06.2022, 13:20

Чи доречно під час війни говорити про успіхи

Роздуми Анастасії Багатко, юної та цілеспрямованої рівнянки про те, чи варто говорити про успіх та особисті перемоги під час війни.


У сучасному світі, коли соцмережі не просто впливають на емоції та почуття людей, а й подекуди повністю беруть верх над стосунками з оточуючими та загалом контролюють повсякденне життя, ми бачимо у стрічці новин щасливі обличчя успішних людей, які не лінуються щодня постити захоплюючі історії з автобіографічними елементами, прикрашені неймовірними описами особистих досягнень, в Інстаграмі та ФБ. Визначення достовірності та правдивості таких історій лишається на розсуд читача, чи то пак спостерігача, адже зазвичай до постів обов’язково прикріплено яскраві зображення «успішного успіху», які мимоволі наштовхують на роздуми. Тож закономірно, що я дедалі частіше почала замислюватися над тим, як влучно і точно дати відповідь на питання: «Що таке успіх і як встигнути все?»

Оперуючи всеможливою доступною інформацією та багаторічними психологічними дослідженнями видатних науковців, усе одно складно сформулювати однозначний висновок. Спілкування з різноманітними коучами та менторами, читання відповідної літератури, рефлексія та самоаналіз – використання усіх цих методів має індивідуальний, проте так чи інакше ефективний вплив на кожного.

Ми багато говоримо про те, що потрібно робити, аби наша праця стала плідною та результативною. Успішність людини напряму залежить від її характеру та звичного емоційного стану – здатності приділяти улюбленій справі більше часу та ефективно керувати своєю емоційною сферою, бути культурно та мистецьки розвинутою також. Наприклад, будь-яка людина може прокидатися рано, але далеко не кожен це робить зазвичай, і тим більше не кожен зможе робити це регулярно. Успіх – це позитивний результат, який залежить від систематичного виконання своєї роботи.

Якби успіх певної людини підлягав візуалізації, то, на мою думку, він мав би вигляд ледь невидимої сфери, що оточує людину протягом її життя, випромінюючи за різних обставин яскраве або бліде сяйво. Таке порівняння наштовхує на думку – щоб досягти успіху, не варто боятися мріяти. Навпаки, важливо залишатися амбіційним романтиком, адже мрії допомагають формувати кінцеві цілі, а відсутність цілей унеможливлює досягнення успіху.

Окрім того, на шляху до тріумфу важливо усе планувати та аналізувати, а конкретно – методи та засоби досягнення своєї цілі. Варто зосередитися на кінцевому результаті, адже на шляху до тріумфу завжди з’являтимуться люди чи життєві обставини, які відволікатимуть.

Усі ми – люди, і ніхто не застрахований від помилок. Щоб стати успішним, потрібно розуміти, що не можна зволікати і витрачати час даремно. Не потрібно поспішати ділитися своїми ідеями з усіма, навпаки – варто шукати підтримки у близьких людей, і цього буде достатньо. І важливо пам’ятати про правило любові! Воно поширюється на все, що нас оточує: на колег, знайомих, родичів і друзів. Харизма, про яку багато хто говорить — це і є любов до своєї справи.

У свої 19 я пишу вірші, займаюсь волонтерською та громадською діяльністю, науковою роботою. Навчаюся та працюю, як і кожна людина, аби згодом стати щасливою та незалежною. Я – творча особистість, тому займатись однією справою це не про мене, однак я переконана, що встигнути все – реально! Головне – бажання, за наявності якого можна поєднувати непоєднуване. А ще – праця над собою. Я щаслива займатися улюбленою справою, тому будь-яка, навіть маленька перемога – успіх для мене. Це надихає, повірте. Будьте собою і робіть те, що вам подобається – це запорука успіху!