22.06.2022, 08:10

Пусте місце, або Як у Рівному шукали рештки Богомолова

Фото: Рівне: Суспільне

Під пам'ятником виявилось пусте місце, решток поховання радянського комдива Михайла Богомолова не знайшли. Дерадянізація у Рівному триває.
У Рівному пошуки решток комдива Михайла Богомолова, які планували перепоховати на кладовищі у рамках дерадянізації, не дали результату. Про це інформує Суспільне.

Зранку 21 червня комунальники почали обстежувати землю під пам’ятником у сквері Українських добровольців, що поруч із вулицею Петра Могили. Загалом перекопали близько 50 квадратних метрів та заглибились вниз на понад два метри. Кісток чи залишок труни, які б вказували на наявність решток, не виявили, тож яму почали засипати.

Фото: Рівне: Суспільне
Фото: Рівне: Суспільне
Інформація щодо наявності кісток під пам’ятником була суперечлива. Зі слів головного спеціаліста управління культури міста Юрія Фаєвського, публікація в радянській газеті “Червоний прапор” від 1940 року вказувала, що поховання тут таки є.

“Там є репортаж з похорон Михайла Богомолова і є некролог, що в Рівному він похований. І ще є документи, які свідчать про те, що замовлялись кошти для спорудження цього пам’ятника в 1940 році”, — казав Фаєвський.

Водночас частина дослідників вважали, що Богомолов похований не в Рівному, а у Москві.