24.06.2022, 10:10

Україна кандидат в Європейський Союз: Про які можливості йдеться?

28 лютого Україна подала заявку на членство в ЄС, а 23 червня на саміті в Брюсселі, лідери 27 країн – членів ЄС ухвалили офіційне рішення: Україна отримує статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.
Що це означає для нас і що це дає Україні? Що це означає і що дає Європі?

▪️Статус кандидата — це новий том в історії європейської інтеграції України. Україна в майбутньому стане членом ЄС — тепер це закріплено на офіційному рівні.

▪️Статус кандидата – це обов’язковий етап, який проходила більшість країн. Це новий статус і новий імідж: Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС.

▪️Статус кандидата до ЄС – це визнання досягнень у становленні зрілого демократичного європейського суспільства. Це потужний політичний меседж.

▪️Статус кандидата – це висока оцінка ринкових перетворень, завдяки яким ми інтегрувалися до економіки ЄС в енергетиці, цифровій сфері, митниці та інших ключових галузях. Це доступ до нових програм фінансової підтримки ЄС, інвестиції, проєкти, робочі місця, підтримка повоєнного відновлення.

▪️Відпер Україна — не країна третього світу. Відсьогодні Україна зможе долучатися до роботи окремих органів та нових програм ЄС, доступ до яких обмежено для третіх країн. Сьогодні ми позбулися цього принизливого визначення.

▪️Україна продовжує втілювати законодавство, норми та правила ЄС. Уряд розробить відповідну дорожню карту за рекомендаціями Єврокомісії.

▪️Україна прагне не приєднатися, а повернутися до європейської родини. Ми обрали шлях, за яким боролися під час Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності. Саме через це на ньому постала РФ.