02.07.2022, 07:22

Шкода кинути: що роблять українці, які не встигли розмитнити авто

З 1 липня в Україні скасували "нульове" розмитнення для автомоблів у тому числі. Водночас тих, хто залишився на кордоні не те, що десятки, а тисячі. Що ж люди збираються робити з нерозмитненими авто - читайте.
Більше 200 тисяч автомобілів - саме стільки автомобілів ввезли в Україну користуючись "нульовим" розмитненням. З них тільки маленька частина реально тих, які пішли на благодійність чи для військових на фронт. Решту придбали або ж, в кращому випадку, українці для власних потреб. А в гіршому - просто придбали люди, які далі будуть робити націнку та перепродавати ці авто.

Багато людей думали, що така пільга залишиться в державі як імінмум до завершення воєнного стану. А зараз, нагадаємо, він діє до 25 серпня. Але не тут то було. 1 липня "нульове" розмитнення скасовано. А автомобілів на кордоні досі тисячі.

Що треба знати про повернення мита

Чому так? Бо останні дні, відверто, митниці не поспішали пропускати авто на червоних номерах. А з іншого - їх була така сила силенна, що до початку липня вони просто фізично не встигли б їх ввести.

Тепер же ті, хто ще стояв у черзі стоять перед нелегким вибором. Або ж все таки ввозити це авто в УКраїну і платити усі податки, або ж шукати інші варіанти, але з цим досить складно.

Перший варіант, який зараз активно практикують українці - продати авто в Польщі. Цей варіант добре працював з тими, хто мав в кого пожити у сусідній державі і за цей час знайти покупця. В іншому ж випадку вам треба платити за проживання чи за стоянку для вашого чи то ще не вашого авто.

Водночас ті, хто продав авто кажуть, що витратили купу нервів, а найголовніше - продали авто за меншою ціною, аніж придбали.

Ще один варіант, який зараз практикують ті, хто не встиг до 1 липня - оформити реекспорт, тобто вивезти автомобіль з України. Важливо, що в цьому випадку ви економите, бо мито не стягується.

Також для того, щоб уникнути сплати мита можна використати і інший, найкращий для підтримки держави варіант - віддати автомобіль на благодійність. Але насправді зовсім не багато тих, хто поспішає прийняти саме таке рішення.

То ж, як кажуть самі власники авто: нести важко і кинути шкода. То ж і далі шукають варіанти, як сплатити менше...