Укус гедзя: як убезпечити себе від небезпечної комахи
Кровосисними є самки, у яких після запліднення виникає потреба у крові як додаткового джерела білків для розвитку однієї порції яєць, після відкладення яких вони майже відразу знову відправляються на пошуки крові, повторне запліднення не потрібне, так як у них зберігається кількість сім’я, достатнього для розвитку кількох порцій яєць, тому їх розмноження відбувається досить інтенсивно.
Цікаво, що до кінця льоту ґедзів агресивність самок при нападі їх та людей та тварин все більше зростає.
Серед інших комах ґедзі вирізняються настирливістю та досить болючими уколами. За один укус самка ґедзя може випити до 30 мл крові, це більше, ніж 120 комарів, при цьому вона не проколює шкіру, а розрізає її гострими щетинками-стилетами, що викликає сильний пекучий біль, який відчувається до двох годин після кровоссання. Разом зі слиною комахи в рану вводяться токсини та антикоагулянти, які перешкоджають згортанню крові, й викликають нестерпний свербіж, розвиток запальних та алергічних процесів, дерматитів. Часто люди розчісують сверблячі пухлини до утворення ран, причому в негоду хворобливий стан погіршується, бо з’являться некрози шкіри, які інколи ускладнюються флегмонами та абсцесами.
Укус ґедзя небезпечний і поширенням багатьох інфекцій, ці комахи є переносниками туляремії, філяріозів, сибірки, трипаносомозу. Такі особливості їх біології, як приуроченість життя та розвитку до заболочених ділянок, які часто є природними вогнищами захворювань, можливість повторного нападу на жертву для повного насичення, неперебірливість ґедзів та здатність нападати на ще теплі трупи тварин, а потім перелітати на людину чи здорових тварин сприяють сприяють швидкому поширенню збудників хвороб.
Першою допомогою після укусу ґедзя є зменшення запалення та свербежу в місці ураження, для чого необхідно промити його водою з милом, продезінфікувати, нанести антигістамінний засіб, при сильному болю прийняти нестероїдний протизапальний або знеболювальний засіб. Терміново звернутись у медичний заклад потрібно людині з сезонною алергією в анамнезі, з астмою чи порушенням роботи дихальної чи серцево-судинної систем, після укусу ґедзя в шию та обличчя або при нападі двох чи більше особин одночасно.
Особливо небезпечні наслідки укусу цих комах у дітей, тому їх слід постійно тримати у полі зору на прогулянках біля води, у парках, не залишати спати на природі без запасної сітки навколо. Обов’язково подбайте про репеленти, які чудово відлякують ґедзів та контактні інсектициди для обробки шерсті у тварин й ці надокучливі комахи не заважатимуть вашому відпочинку та спілкуванню з навколишнім світом.
допомога при укусі, інфекції, захист від комах, небезпечні комахи, укус гедзя, життя
У Квасилові відкриють меморіальну дошку Герою Сергію Гамулі
Завтра, 2 лютого, о 8:50 на фасаді Квасилівського ліцею відбудеться зворушлива церемонія відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя Сергія Гамули.
переглядів: 224
Гощанська громада презентувала елементи нематеріальної культури
У Рівненській області триває активна робота зі збереження нематеріальної культурної спадщини. Перша в цьому році зустріч у лабораторії "Жива спадщина" стала свідченням того, що наші традиції не зникають, а навпаки, набувають нового життя.
переглядів: 210
"Верес" оприлюднив календар матчів на найближчий час
Футбольний клуб "Верес" розпочинає новий етап у сезоні Української Прем'єр-ліги.
переглядів: 213
Смачні сирні пончики: готуємо сніданок з п'яти простих інгредієнтів
Пісочне тісто в основному готується з трьох інгредієнтів: борошна, масла і цукру. Але якщо в нього додати сир - результат вас приємно здивує.
переглядів: 164
Гороскоп на четвер. Слова матимуть велику силу
6 лютого 2025 року - день, коли енергія Місяця в Близнюках пробуджує в нас цікавість, легкість і бажання поговорити. Вранці, коли Місяць гармонійно з'єднується з Нептуном, інтуїція стає надзвичайно гострою, і сни можуть принести дивовижні підказки.
переглядів: 1547