25.07.2022, 14:00

Щоб ягоди рясно родили: Як доглядати за полуницею після збору врожаю

Зібрали урожай полуниці й забули про ягоди? Не робіть так, бо наступного року не діждете доброго врожаю. Дізнайтесь як доглядати за кущами полуниці після того, як вони дали плоди.
Обрізка кущів після плодоносіння:

Через тиждень-два після того, як всі ягоди зібрані скосіть полуничні кущі. Це зручно робити косою або звичайними ножицями. Зрізати рослини треба не під саме коріння. Має залишитися приблизно два-три сантиметри.

Зрізати старе листя варто таким чином, щоб не пошкодити серцевину куща. У цей час полуниця починає нарощувати молоде листя. Його також треба залишити неушкодженим. Першими завжди обрізають ранні сорти полуниці. Обрізка кущів після плодоносіння врятує від появи вусів, які так полюбляє пускати полуниця.

Ще однією причиною обрізати старе листя є хвороби і шкідники, які з'явилися на полуничних кущах протягом сезону. Все це може перейти на нові паростки. Якщо ви помітите, що молоде листя зморщується і деформується, то це означатиме, що рослини заражені полуничним кліщем. Щоб знищити шкідника, кущі доведеться обробити спеціальним препаратом.

Обробка кущів проти паразитів у профілактичних цілях повинна проводитись щороку. Полуницю можуть попсувати і кліщі, і мурахи. Тому рослини рекомендують обробляти навіть двічі. Один раз влітку, другий - навесні.

Після того, як ви обрізали старі кущі і обробили рослини від паразитів, про полуницю можна на кілька місяців забути. Наступний раз попрацювати доведеться вже восени. Наприкінці вересня -у першій половині жовтня рекомендують повторно скосити кущі. Це потрібно робити, коли на дворі стоїть ще більш-менш тепла погода. Повторна обрізка не є обов'язковою. Її проводять для того, щоб навесні не вигрібати з полуниці старе листя. Якщо обрізати кущі на зиму, то у квітні отримую молоді красиві грядки.

Не менш важливий етап підготовки полуниці до нового сезону - [b]внесення добрив. Це робиться на зиму, щоб навесні рослини вже мали запас поживних речовин для нарощування ягід.