04.08.2022, 11:45

Сьогодні Рівненській зоопарк святкує річницю свого заснування

Сьогодні, 4 серпня, Рівненський зоопарк відзначає своє 40-річчя.
Історія зоопарку

Свою історію Рівненський зоопарк починає з 1982 року, коли за ініціативою Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи, на східній околиці міста було виділено земельну ділянку площею 11,17 га та розпочато її благоустрій.

фото зі сторінки Галини Кульчинської
фото зі сторінки Галини Кульчинської

Перші мешканці – представники місцевої фауни – були завезені з лісових господарств області та з колекції обласного краєзнавчого музею. Це були дикі кабани, вовки, лисички, лось. З цирку привезли бурого ведмедя, який довго тішив відвідувачів зоопарку і дожив тут до похилого віку. А згодом в зоопарку з’явилися мавпи, олені, бізони, верблюди, гімалайські ведмеді, різноманітні птахи.

В період з 1985 по 1988 роки продовжувалась подальша розбудова зоопарку. В цей час з'явилися нові вольєри, каскад штучних водойм, нове адміністративне приміщення, в якому розпочав свою роботу акватераріум. Завдяки ентузіазму працівників зоопарку, колекція тварин поповнювалася новими видами, було розпочато формування колекції тераріумних тварин.

фото зі сторінки Галини Кульчинської
фото зі сторінки Галини Кульчинської

В 1998 році указом Президента України Рівненському зоопарку було присвоєно статус об'єкта загальнодержавного значення (№1341/98 від 09.12.1998 року), а його територію визнано об'єктом Природно заповідного фонду України.

фото зі сторінки Галини Кульчинської
фото зі сторінки Галини Кульчинської

З початком повномаштабної війни Рівненський зоопарк прихистив
чимало тварин та побудував для них нові вольєри. У ці не легкі дні зоопарк перенаправляє до інших зоопарків їжу та медикаменти для тварин, які надають європейські зоопарки.

Сьогодні, Рівненський зоопарк – понад 200 видів тварин і більше 1000 екземплярів тварин, улюблене місце відпочинку багатьох рівненських родин. Місце турботи та любові!

Сайт OGO.ua щиро вітає з річницею заснування! Зичимо всім співробітникам душевного та тілесного здоров’я, наснаги та Божої допомоги у Вашому житті та Вашій кропіткій праці!

Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ