Ми у Facebook
23.08.2022, 09:43

День прапора України: цікаві факти про це свято

23 серпня наша країна святкує День державного прапора. Це свято заснували в 2004 році, аби виховувати повагу громадян до державних символів. Яке значення мають кольори нашого стягу та чому його хочуть перевернути - розкажемо у цій статті.
Чому саме синій та жовтий та що означають ці кольори?

Державний прапор України затвердили 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівнозначних горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини становить 2:3.

Найбільш поширене трактування колірної гами прапора говорить, що синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті ниви пшениці.

Інші ж переконують, що насправді барви нашого стягу з давніх-давен символізують дві головні стихії природи – воду і вогонь. Одночасно, з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір – уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій – усе, що на Землі.

Чому прапор України хочуть перевернути?

Правильна назва нашогг Державного прапора – синьо-жовтий. Його кольори розміщені в такому порядку: зверху – синій, унизу – жовтий.

Утім, не всім до душі така послідовність розташування кольорів, тому смуги державного символа пропонують поміняти місцями. Цю ідею зазвичай пояснюють фен-шуєм та історією України.

Люди, що підтримують цю ідею "перевертання" прапора, також, заявляють, що такий порядок кольорів – чи не основна причина того, що Україні не щастить. Вони стверджують, що для того, аби в держав стало все гаразд варто тільки "перевернути" прапор.

Історія каже, що порядок смуг на прапорі довгий час був невизначеним, тому обидва варіанти могли використання. Однак, починаючи з 1848 року, поступово став переважати синьо-жовтий варіант, який, все-таки, й закріпили у XX ст.





На правах реклами