Успіння Пресвятої Богородиці: традиції та заборони в цей день
Свято має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття не існує.
Згідно з церковним переданням, в день, коли Богоматір мала відійти у вічність, апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.
Апостоли поховали тіло Божої Матері, згідно з Її бажанням у Гефсиманському саду – в печері, де спочивали тіла Її батьків і праведного Йосифа.
Традиції
На Успіння Пресвятої Богородиці прийнято йти до церкви. Там християни зазвичай освячують насіння та колоски пшениці з нового врожаю, адже на цей період припадають жнива.
Крім того, у храмі треба поставити свічку за всіх рідних і близьких, а також помолитися за здоров’я найближчих людей, особливо – дітей. Цього дня накривають пишний стіл, на якому має бути освячений хліб зі свіжого борошна.
Доброю традицією на Успіння, зокрема, було займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів, а також збором грибів і горіхів.
Що не можна робити у свято Успіння:
- Не можна ходити босими ногами по росі в цей день. Вважається, що у свято роса – це сльози Богородиці. Якщо ослухатися – можна накликати на себе погану долю та нещастя.
- Не можна вдягати старе чи незручне взуття, бо, як натрете ноги в цей день, то весь життєвий шлях буде в мозолях.
- Не можна в цей день стригтися, особливо, дівчатам. Бо можна розгнівати Діву Марію.
- Не можна сваритися, особливо, з родиною. Не думайте зле, навіть, про ворогів та не бажайте їм зла цього дня – воно неодмінно повернеться.
- Не можна шити, різати, взагалі користуватися голками, ножами чи ножицями. Навіть хліб ламають у свято руками, щоби не різати.
- Не можна працювати та прибирати, прати тощо. Ні вдома, ні на городі чи у дворі.
Нагадаємо, у народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є три Пречистi: 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня.
Про них у народi кажуть: «Перша Пречиста жито засiває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває». Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.

Успіння, Перша Пречиста, Успіння Пресвятої Богородиці, церковне свято
До програми «Доступні ліки» включили нові препарати

Це лікарські засоби для вагітних та онкохворих.
переглядів: 711
Захисники і Захисниці України можуть у Рівному безкоштовно полікувати зуби

Військовослужбовці, учасники бойових дій та особи, які захищали незалежність і територіальну цілісність України, мають можливість отримати безкоштовні послуги з лікування та зубопротезування в КНП «Міська стоматологічна поліклініка» Рівненської міської ради (РМР).
переглядів: 665
На Рівненщині провели в останню дорогу трьох захисників

На Рівненщині провели в останню дорогу трьох захисників - Романа Домерецького з Радивилівської ТГ, Юрія Ільчука з Гощанської громади, Павла Шеремету з Сарненської ТГ.
переглядів: 331
Як правильно зберігати крашанки та писанки

Крашанки та писанки створюють особливу атмосферу Великодня: вони прикрашають оселі, їх дарують рідним і навіть влаштовують традиційні "битви" яйцями.
переглядів: 230
На кладовищі «Нове» у Рівному відкрився вуличний майданчик із квітами та декором для догляду за могилами

До Великодніх свят, коли українці традиційно вшановують пам'ять рідних, прикрашають їхні могили квітами та впорядковують місця спочинку, комунальне підприємство «Спецкомбінат – ритуальна служба» облаштувало спеціальний вуличний майданчик на кладовищі «Нове».
переглядів: 325