Оксана Лозова: “Сьогодні до дітей слід ставитися з особливою увагою”
Психологів потрібно повернути у лікарні
– Пані Оксано, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на здоров’я дітей?
– Можна стверджувати, що війна справила потужний негативний вплив на життя дітей, так само як і на життя дорослих. При чому, це стосується практично усіх, не тільки тих, хто безпосередньо постраждав від агресивних дій російської армії. Помилково вважають, що діти нічим не переймаються, події в країні не беруть до уваги, реагують на все байдуже. Насправді, діти приймають усе значно ближче до серця, ніж дорослі. Саме тому нині особливу увагу потрібно приділяти саме дітям.
– А як зараз можна запобігти розвиткові хвороб у дітей?
– Як і в мирний час, так і у воєнний, принцип один і той же: не будьте байдужими, спостерігайте за їх поведінкою, фізичним та душевним станом. І, якщо є потреба, не зволікайте зі зверненням до спеціаліста.
– З якими проблемами сьогодні найчастіше звертаються маленькі?
– Практично всі діти, які виїхали із зони активних бойових дій, отримали психологічні травми. Також через постійні стреси загострюються хронічні хвороби. Зараз і дорослі, і діти переживають депресивні стани. Пацієнти, які звертаються з районів, що межують з білоруським кордоном, страждають через підвищену тривожність. У воєнний час доводиться працювати не лише за основним фахом, а ще й бути психологом, заспокоїти, повернути віру в майбутнє. Саме тому вже потрібно повернути психологів на роботу в лікарні.
Лікарі працюють, а ліків – достатньо
– Війна якось особливо вплинула на роботу ваших колег на Рівненщині?
– Ні, хочу вкотре наголосити: лікарні працюють, проводять усі необхідні обстеження, призначають лікування. Тому не відкладайте до Перемоги візит до лікаря, якщо назріла така проблема.
– Пані Оксано, як лікар та громадський діяч ви часто звертали увагу на проблему забезпечення ліками пацієнтами з орфанними хворобами?
Зараз ситуація значно покращилася, адже закордонні партнери та волонтери долучилися до медикаментозного забезпечення маленьких пацієнтів з подібними рідкісними й небезпечними хворобами.
Зараз ми усі об’єдналися заради Перемоги
– Скажіть, будь ласка, як змінилася ваша громадська робота після початку повномасштабної війни?
– Наша команда завжди допомагала мешканцям Рівненщини. З початком російської агресії ми ще більше уваги приділяємо волонтерській діяльності, забезпечуючи і військових, і тих цивільних, які особливо потребують підтримки. Хочу ще зазначити, що нині зникли розбіжності між політичними силами – усі об’єдналися і працюють заради Перемоги. Після того, як здолаємо ворога, з’явиться час для політичних баталій.
новини Рівного, Рівне, Оксана Лозова, рівняни, педіатр, пацієнти, маленькі пацієнти
Як уникнути небезпеки переохолодження та зберегти здоров’я взимку
У зимовий період зростає ризик переохолодження та обмороження, які становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю.
переглядів: 198
У Львові врятували маленьку мешканку Рівненщини із рідкісним діагнозом
Спеціалісти Дитячої лікарні Святого Миколая, що входить до складу Першого медобʼєднання Львова, успішно провели складну операцію з порятунку дівчинки з рідкісним діагнозом, який зустрічається лише в одного новонародженого на 25 тисяч.
переглядів: 226
Халк боронить Україну
Навчався на дизайнера одягу, а ставши на захист України є старшим навідником мінометної батареї в 104 бригада тероборони ЗСУ Рівненщина. У травні минулого року Ілля на позивний «Халк» підписав контракт до лав ЗСУ. На навчанні у Гурбах отримав свій позивний.
переглядів: 216
У Рівному попрощаються із різдвяно-новорічними святами лекцією
У місті продовжується цикл пізнавальних лекцій Світлани Олійник. На прощання з новорічно-різдвянмми святами відбудеться лекція "Різдвяне привітання від М.А. Шарпантьє і Й.С. Баха".
переглядів: 248
Як почати робити зарядку
Зробити ранкову зарядку — це ефективний спосіб зарядитися енергією та позитивним настроєм на весь день.
переглядів: 582