05.09.2022, 12:15

Військовий облік для жінок: Що відомо про явку до військкомату

У соцмережах тривають палкі дискусії стосовно переліку професій, працівниці яких будуть зобов‘язані стати на облік та й про саму ідею загалом.
Навколо цієї теми встигли поширити фейк, який спростувала заступниця міністра оборони Ганна Маляр:

«Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку», ‒ написала у Facebook заступник міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій, а Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

«Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую ‒ йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила ‒ лише за її згодою».

Також відомо, що Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

На які зміни очікувати жінкам та які обов‘язки будуть у тих, хто став на облік – про це юрист Владислав Зайцев розповів у новому відео на YouTube: