18.09.2022, 10:00

Який паркан краще: з бетону чи профнастілу?

Бетонні огородження також поширені, як і паркани з профнастилу, адже обидва ці матеріали дозволяють швидко звести естетично привабливу та надійну конструкцію. Щоб визначитися, який матеріал краще бетон чи металевий штахетник, потрібно оцінити їх плюси та мінуси.

Огородження з бетону: особливості та характеристики


Готові секції, які виконані з армованого бетону. основа для європаркану. Секції можуть мати різні форми та фактуру, можна як купити пофарбований матеріал, так і придбати листи з базовим покриттям, які декоруються тонкою плівкою, фасадною чи ґрунтовою фарбою.

До основних переваг бетонного паркану можна віднести:

• високу міцність та довговічність, якщо секції виконані з якісного матеріалу;
• несприйнятливість до перепадів температур та тиску вітру;
• не потребує особливого догляду, крім забарвлення;
• невисока вартість бетонних секцій.

До недоліків такого огородження можна віднести дорогу доставку та непростий монтаж.

Зверніть увагу! Така суцільна бетонна огорожа не забезпечує достатньо провітрювання дачної ділянки, що негативно впливає на розвиток рослин.

Стовпи бетонні потребують посиленого фундаменту, а для високих парканів потрібно для монтажу залучати спецтехніку.

Особливості паркану з профнастилу


Профнастил для паркану зазвичай встановлюється на профільні труби, але для зменшення витрат можуть використовуватися бетонні чи дерев'яні опори, і навіть цегляна кладка.

Основні переваги:

• легкість установки, що не потрібно залучати спецтехніку, придатний до використання після демонтажу;
• фасадна сторона профнастилу може мати будь-який колір та рельєф, що випускаються як одно-, так і двосторонні паркани;
• міцність та довговічність при використанні якісних листів з оцинкованої сталі
• штахетник дуже добре провітрюється, що позитивно впливає на розвиток рослин.

До мінусів забору з профнастилу відносять схильність до корозії в місцях кріплення, нестійкість до вітрових навантажень – потрібна установка додаткових зв'язувальних елементів (перекладин, опор та інше), а також необхідність періодично фарбувати каркас.

Який паркан краще – бетонний чи із профнастилу?


Якщо порівнювати вартість матеріалу, то листи профнастилу коштують дешевше ніж бетонні секції. Але сумарні витрати на зведення будуть нижчими у європаркану приблизно в 1,5–2 рази через необхідність використання металевої рами для облаштування паркану з профлиста.

Паркан з готових секцій виграє у швидкості монтажу, вищою міцністю та стійкістю до вітрових навантажень, а також невибагливістю у догляді, спрямованому на збереження цілісності конструкції.

У свою чергу, профнастил може мати будь-яку висоту і довжину секцій, просто криється і має невелику вагу. Також з цього матеріалу можна виготовити хвіртки та ворота, які будуть поєднуватися за стилем та кольором з огорожею.

Якщо у вас залишились питання, то зверніться до консультантів інтернет-магазину Forostina, в якому крім матеріалів для паркану можна також придбати водостічну систему, сайдинг, бетонні блоки та інші будівельні матеріали.