02.10.2022, 12:32

Українці можуть оформити закордонний паспорт в Польщі: як, де та за скільки це зробити

Українці, які виїхали до сусідньої Польщі з метою отримали прихисток на час війни у нашій державі, усе частіше стикаються з питанням виготовлення закордонного паспорта або ID-картки громадянам України для себе та своїх дітей.
Чи можна вирішити це питання, не виїжджаючи за межі Польщі? Адже не кожен може повернутися на рідну землю.

Виготовити документи українці можуть безпосередньо у Польщі. Представництва Міграційної служби України приймають заявки на оформлення у Варшаві та Кракові. Також 26 вересня Генеральне консульство у Вроцлаві розпочало прийом документів на оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон від громадян, яким уже виповнилося 12 років і проживають на території Польщі.

Генеральне консульство України у Вроцлаві знаходиться на пл. Biskupa Nankiera, 7 і обслуговує українців, які проживають лише в Дольношльонському, Опольському, Люблінському та Великопольському воєводствах. Для оформлення паспортного документа та здійснення відповідних консульських дій необхідно попередньо зареєструватися в електронній черзі на оформлення паспорта.

Зараз консульський збір за оформлення паспорта становить 539 злотих (приблизно 4160 грн). Ця сума включає автоматичну обробку даних (166 злотих) плюс саму видачу паспорта (373 злотих).

У ВаршавіЦентр виготовлення українських ID-карток та закордонних паспортів знаходиться за адресою вул. Aleje Jerozolimskie 179, у примiщенні ТЦ Blue City на 2-му поверсі. Для отримання необхідних вам послуг обов'язково потрібна попередня реєстрація в електронну чергу за посиланням: https://warszawa.pasport.org.ua/solutions/e-queue.

У Кракові підрозділ ДП «Документ» знаходиться на площі Яна Новака-Єзоранського
(Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego), 31-154. Записати в електронну чергу можна за посиланням https://krakow.pasport.org.ua/solutions/e-queue

Скільки коштуватиме виготовлення паспортів у Польщі?Закордонний біометричний паспорт “терміновий” коштуватиме 1 085 грн, а звичайний 733 грн. У вартість входить: адмінпослуга, бланк, персоніфікація. Крім того треба сплатити 335 зл сервісного збору)

ID-картка - замість паспорта зразка 1994 року обійдеться 372 грн в стандартному режимі, а у "терміновому" 498 грн. Плюс в обох випадках 335 зл ( сервісний збір)

Обміняти ID-картки вартуватиме 372 грн (звичайна) та 498 грн (термінова). Крім оплати за адмінпослуги, бланк, персоніфікацію, доплюсовуємо 335 зл (сервісний збір).

Оплату за послуги можна зробити на місці за допомогою онлайн-сервісу. Для оплати необхідно мати смартфон та реквізити своєї банківської картки.


Які документи необхідні:
Якщо вам більше 16 років:
1) Паспорт громадянина України;
2) Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (ІПН);
3) Заява-анкета (формується на місці);
4) За наявності: раніше видані закордонні паспорти або проїзні документи дитини;
5) Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення попереднього паспорта для виїзду за кордон на території України)

Якщо ви будете оформляти паспорт людині, яка не досягла 16-річного віку:
1) з 14 років – паспорт громадянина України у формі ID картки.
За наявності: паспорт громадянина України для виїзду за кордон та ідентифікаційний номер;
2) разом з дитиною до 16 років під час оформлення паспорта повинен бути присутній один з батьків з паспортом громадянина України, свідоцтвом про народження дитини.
3) до 12 років – присутність дитини, або фото 10х15.
З 12 років присутність дитини обов’язкова!

Важливо! Якщо ви отримували внутрішній паспорт на непідконтрольній Україні території (окремі регіони Донецької і Луганської області та АР Крим), то бажано надати будь-які додаткові документи, що містять ваше фото!
Наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, посвідчення водія, військовий квиток, пенсійне посвідчення, пільгове посвідчення, перепустку на роботу.

За відсутності документів, що містять фотозображення Ви можете надати свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, дипломи про закінчення ВНЗ чи інші документи.