06.10.2022, 12:00

Що буде з цінами: Яйця ще подорожчають і не лише вони

Вартість курячих яєць на полицях магазинів України підскочить ще. Також українському споживачеві варто готуватися до зростання цін борщового набору та молочки.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"У серпні та на початку вересня ми бачили найнижчі ціни в Україні, далі вони зростатимуть. До кінця року та наприкінці зими побачимо ціну по 50 гривень на яйця. Я кажу про те, що ми можемо купити в магазинах — можна спрогнозувати будь-що окрім вартості яєць, тому що виробники настільки колотяться між собою, що ціна якраз зростає напередодні нового року. Вона потім починає спадати. Така ситуація буде спостерігатися і зараз: у грудні ми матимемо максимальну ціну, а от у січні вона буде знижуватись. Вартість зростає навіть не зважаючи на попит українців"
, — зазначив Дорошенко.

За його прогнозом, у цей же період варто очікувати подорожчання борщового набору. Наприклад, картопля може коштувати по 30 гривень за кілограм. При цьому значна частина овочів вже взимку буде імпортуватися, як і в цьому році.Молочка також подорожчає і її ціни будуть вищими за європейськими, хоча це в Україні є явищем останніх років, вважає Дорошенко.

Дефіциту сирів в Україні не буде і недолік сировини чи молочки тривалого зберігання буде вирішуватися шляхом імпорту з Європи. Чимало у ціноутворенні буде залежати від курсу долара — 42 грн чи 48 грн, — це має значення для виробників та імпортерів.