Як приймають українських школярів польські школи?
Як дитина адаптовується? Наскільки цей процес залежить від дитини, а наскільки від незалежних від неї обставин. Щоб отримати відповіді на ці питання, ми запитали українських батьків з Поморського воєводства Республіки Польщі, що на їх думку позитивно вплинуло на адаптацію дитини до польської школи. Відповіді батьків були досить різноманітними. Одностайними вони були, вказуючи на позитивне ставлення вчителів та добре ставлення до дітей польських однокласників. Під час навчального процесу польські вчителі звертають увагу на емоційний стан дитини: намагаються коректно говорити про війну. Можемо сказати, що у переважній більшості випадків, польські школи широко відкрили свої двері для усіх українських дітей, які бажають отримувати освіту. Дружня атмосфера, доброзичливість, відкритість, приязне ставлення, увага до дитини – це те, що про польську школу своєї дитини говорять українські батьки. Звичайно, що дітям може бути складно з психологічної точки зору адаптуватися до нового середовища. Але тут на допомогу приходять шкільні психологи та педагоги. Часто вони опікуються українськими учнями, надають їм психологічну підтримку. Легше вчитися тим дітям, кого записали на клас нижче, адже вони польською мовою, яка їм ще мало знайома, вивчають матеріал, який вже встигли опанувати в українській школі. Впевненіше почувають себе також ті учні, які знали польську мову перед переїздом до Польщі.
Уже після кількох тижнів навчання у польській школі українські діти відмічають, що їхні педагоги є чуйними та уважними, ставляться до них з повагою. Що дивує українських учнів? Це набагато менший обсяг домашніх завдань. Завдяки цьому діти мають вільний час після школи і менше втомлюються.
Польські однолітки з розумінням ставляться до українських однокласників. Часто спілкування виходить за межі школи. Цьому сприяє те, що під час навчального процесу класи мають відносно часті виходи за межі школи до культурно-розважальних або спортивних закладів. Це зближує дітей, допомагає налагодити комунікацію.
З огляду на ситуацію і причини, які спонукали українських жінок з дітьми виїхати в останні місяці з України, раптовість прийняття рішення про переїзд, нове соціальне середовище, потребу навчатися іноземною мовою, – у цьому контексті дружня атмосфера в польській школі, яку відмічають як батьки, так і діти, є важливим чинником для адаптації українських школярів.
Інна Шостак,
кандидат історичних наук, доцент кафедри національної безпеки та політології Національного університету «Острозька академія» (м. Острог, Україна)
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 226
Ожеледицю та туман прогнозують синоптики 5 лютого на Рівненщині
За даними синоптиків, 5 лютого на території області очікується мінлива хмарність з проясненнями. Вночі та вранці можливий слабкий туман, а на дорогах – ожеледиця.
переглядів: 238
Протерміновані під час воєнного стану посвідчення водія залишаються дійсними
Посвідчення водія, термін дії якого закінчився під час воєнного стану, залишається дійсним!
переглядів: 205
На Рівненщині за рік виявили понад три тисячі нових випадків раку
Рівненський обласний протипухлинний центр у Всесвітній день боротьби з раком, який відзначають сьогодні, оприлюднив статистичні дані про стан захворюваності на рак в області впродовж крайніх трьох років.
переглядів: 305
Обручальні кільця — символ вічної любові та відданості
Обручальні кільця — це не просто ювелірний виріб, а справжній символ кохання, який супроводжує пару протягом усього життя. Вибір такого важливого аксесуара вимагає особливого підходу, адже він несе в собі глибокий емоційний зміст і підкреслює індивідуальність кожної пари. У цій статті ми розглянемо, як правильно обрати обручальні кільця, їхні основні види, сучасні тенденції дизайну та особливості виробів від бренду КЮЗ, де ви можете купити обручальні кільця найвищої якості.
переглядів: 643