26.10.2022, 11:00

Життя без електрики: Як вибрати генератор для дому

Фото ілюстративне

Як правильно обирати пристрої, які допоможуть під час відключень електроенергії, пояснює спеціаліст.
Ще рік тому установки для вироблення електричного струму у Рівному купували не часто, розповідає енергетик Віталій Мелещук. У період повномасштабної агресії Росії проти України попит та електрогенератори суттєво зріс, пише Суспільне.

"На 50% попит виріс на генератори. Якщо раніше люди цікавилися, але до купування доходили не всі, то, на цей момент, фактично, цікавиться кожен другий, а купує кожен третій, четвертий", — розповідає Суспільному енергетик Віталій Мелещук.

Перш ніж купувати генератор, він рекомендує розрахувати кількість електричних приладів, які споживач має на меті використовувати при аварійному відключенні освітлення.

"Наприклад, це буде електрочайник, газова колонка, холодильник і прилади освітлення —цього достатньо, щоб пережити цей період. Якщо підсумувати, то це буде від чотирьох до шести кіловатів. Для приватного будинку цього достатньо", — каже Віталій Мелещук.

Якщо у будинку немає трифазних потужних споживачів, до прикладу — електромоторів або електрокотлів дуже великої потужності, то достатньо однофазного генератора, додає енергетик.

Ціни на генератори стартують від 60 тисяч гривень, це на третину більше, аніж у 2021-му році. При виборі генератора варто врахувати низку факторів.

"На довготривалий час використання генератора краще брати дизельний або комбінований. Вони зекономлять кошти на пальному і дизельні генератори мають більший запас мотогодин", — пояснює Віталій Мелещук.

"Розетка на 32 ампери — важливий прилад, який є у вашому генераторі. Він дозволяє з однофазного генератора зняти максимальне його навантаження, не розетки на 220 дві, три, а одна на 32 ампери", — додає енергетик.