Ми у Facebook
08.11.2022, 09:00

8 листопада - День ангела у Дмитра (+ВІТАННЯ)

Сьогодні, 8 листопада, вшановують день пам'яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитріїв день. Яке життя прожив Дмитро Солунський?
Батьки святого Димитрія багато років таємно сповідували християнство у Солуні (сучасні Салоніки, Греція) та виховали сина у вірі в істинного Бога. А він сам робить ще більше: відкрито проголошує себе християнином, посівши після смерті батька посаду проконсула Салонік. Коли чутки про це досягли імператора Максиміана, той настільки розлютився, що повів на місто своє військо. Сотні християн, серед яких і святий Димитрій, опинилися за ґратами, очікуючи на бій з улюбленим борцем імператора – а отже, і на вірну смерть від його списа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Гарна погода на Дмитра – до зими ще далеко

8 листопада 2020 у Рівному: календар подій, свята і дати

8 листопада – святого Дмитра: народні прикмети

Проте немає сили, могутнішої за молитву, підкріплену Господнім заступництвом. Святий Димитрій Солунський, помолившись, передрік юнакові Нестору про перемогу над гладіатором, який набагато переважав його фізичною силою. Розлютившись, імператор віддає наказ стратити обох. Та йому було незрозумілим, що міць віри у Господа та його подвиг, які являв за життя на землі святий Димитрій, не слабне зі смертю подвижника.

Над могилою святого збудували храм, а ще через сто років знайшли у його домовині нетлінні мощі, які виділяли цілюще і запашне миро. Так Господь прославив навіки мученицький подвиг та неймовірну духовну красу святого Димитрія, яку не могла сховати жодна земна темниця.



Чого навчає нас приклад великомученика Димитрія Солунського? Адже нині ніхто не забороняє християнам відвідувати храми, молитися і вшановувати ікони. Проте щодня ми ведемо боротьбу зі спокусами, якими диявол спокушає, щоб схилити нас до гріха. Його житіє – приклад сили духу, яка нам потрібна в боротьбі з гріхами, адже знищення душі ще страшніше за фізичну смерть. Щодня ми маємо боротися зі своїми ворогами: гнівом, заздрістю, гординею, лінощами. Щодня маємо пам’ятати про подвиг самозречення, приклад якого найперше показує Своїм земним життям Спаситель, а також і обрані Ним мужні мученики, проповідники та подвижники.

За матеріалами ПЦУ.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ