Ми у Facebook
09.11.2022, 19:03

Рівному вдалося зекономити 1,5 мільйони кубів газу

В період війни, коли ресурси держави є обмеженими, кожен крок в сфері енергозбереження є надзвичайно важливим. Як у Рівному тримають енергетичний фронт - дізнавалися наші кореспонденти.


Початок опалювального сезону

Цього року практично усі міста країни відтермінували початок опалювального сезону. Коли в минулих роках старт опалювального сезону стартував не пізніше 15 жовтня, то цього року низка міст ще навіть не розпочали вмикати опалення. Так, наприклад, Львів тільки планує розпочати запуск тепла з 14 листопада.
У Рівному в середині жовтня опалення увімкнули в медичних закладах. Для житлових будинків вирішили для економії ресурсів опалювальний сезон відтермінувати. Разом з житловим фондом 3 листопада подачу тепла розпочали і в навчальних закладах. Адже вони не мають індивідуальних котелень і їх не можна підключати окремо від будинків. Подібно таким же сценарієм користувалися і міста-сусіди. Луцьк, Хмельницький - старт опалювального сезону 3 листопада, Тернопіль - 4, Івано-Франківськ - 7 листопада. Поруч з тим медзаклади запущені ще з середини жовтня.

Скільки зекономили місто

Попри те, що багато хто в період війни, не переставав показувати своє невдоволення тим, що довелося відтермінувати старт опалювального сезону, завдяки цього місто зробило вагомий внесок в енергетичну стабільність країни.
- Маємо розуміти, що зменшення споживання природного газу, його економія - це суттєва допомога кожного з нас нашій країні.Тому дякую мешканцям, котрі з розумінням віднеслись до відтермінування опалювального сезону. За цей період нам вдалося зекономити 1,5 мільйони кубів газу. Це наш з вами енергетичний фронт, - наголосив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Економія газу - внесок в обороноздатність

Економія газу в період війни. - це не тільки енергетичний фронт, від можливість зробити вагомий внесок в обороноздатність. Адже замість того, щоб витрачати кошти на оплату газу, влада може спрямувати ці кошти на потреби наших захисників. Тільки уявіть, що ми купуємо газ за ціною - 1,4 - 1,9 долар за куб. (у гривнях це близько 40 гривень і більше). Населення ж сплачує за куб газу фіксовану ціну, яка діє на період військового стану - 7,79 грн. Тобто величезну різницю в тарифах населення компенсують за рахунок бюджету, який і так "не резиновий", враховуючи усі потреби, в тому числі й військові. Тим самим економія газу - це і економія бюджетних коштів, які можна використати на більш нагальні потреби.



Рівне має шанс відмовитися від газу

Зараз обласний центр має реально надзвичайно великий потенціал практично на 70 відсотків відмовитися від дорогого іноземного газу на користь твердого палива.
Перший крок і цьому напрямку вжк зроблено. Завдяки модернізації котельні, вже третина теплової енергії, яку потребує громада, виробляється за рахунок твердого палива. Зараз така економія - трохи більше 30 відсотків. Але в перспективі цей відсоток планують збільшити до 70.

"Є проєкт "Зелений перехід Рівне", в якому ми плануємо побудувати ще таких дві великих котельні, які вже закриють 70% міста. І якщо в Рівному сьогодні найдешевший в Україні тариф на виробництво теплової енергії по бюджету, бо бюджет економить в рік понад 100 млн коштом таких котелень, тоді ми зможемо перейти до зменшення тарифів для населення", — розповідає засновник групи компаній Укртепло Іван Надєїн.

Тим самим місто зможе зробити свій внесок, щоб країна менше витрачала кошти на закупівлю газу, а витрачала ці кошти на потреби військових.

- Станом на сьогодні за показними скорочення споживання газу ми вже випереджаємо всі міста. Поруч з цим впроваджуємо значну кількість заходів, що дозволяють суттєво заощаджувати імпортований газ, - повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк. -  Зауважу, завдяки цим крокам Рівненська громада є лідером в Україні з енергоефективності і скорочення споживання газу.



Проходження опалювального сезону з мінімальним використанням ресурсів - це сталість функціонування громад та країни.

Замість післямови

Якщо вам не подобається економити, чи вам аж надто важко вдягнутися тепліше - згадайте хлопців в окопах, які виборюють для вас те, щоб ви могли спати в рідному ліжку з дахом на головою.





На правах реклами