Чи легко вчитися дітям українських емігрантів у польських школах?
Наскільки легко чи важко вчитися у польській школі? Як на навчання дитини впливає відмінність українських та польських навчальних програм? Опитування українських учнів та їх батьків, що наразі проживають у Поморському воєводстві, показує, що лише 9,3 % вважають польську програму важкою, що, у свою чергу, викликає труднощі у навчанні. Понад 40 % не вбачають у відмінності програм жодного впливу на навчання. І майже 50 % зазначили, що дитині легше вчитися, бо програма навчання у польській школі легша. Представлені відповіді підтверджують тезу про високий рівень знань, який дають українські школи. Адже не зважаючи на необхідність навчатися іноземною мовою, українські учні «не пасуть задніх». Високий рівень знань наших дітей відмічають і польські педагоги.
Як виглядає ситуація із оцінюванням українських дітей у польській школі? І тут можна сказати, що у кожної дитини своя ситуація: 17,1 % дітей отримують нижчі оцінки, 12,2 % отримують вищі оцінки, у 34,1 % дітей оцінки різняться залежно від предмету, а у 36,6 % учнів оцінки не змінилися у порівнянні із українською школою.
Чи вважають батьки ці оцінки об’єктивними? Більшість вважають, що це адекватні оцінки. Впевнені у необ’єктивності 12,8 %. Але що цікаво, ця цифра включає як тих батьків, які думають, що оцінки їх дітей є заниженими, так і тих, хто сприймає оцінки завищеними.
Отже, чи легко вчитися дітям українських емігрантів у польських школах? Звичайно, що не легко. Але наші діти показують жагу до знань. Беруть на себе відповідальність за своє навчання в школі, адже розуміють, що в Україні воїни виборюють свободу для них, для їхнього покоління.
Інна Шостак,
кандидат історичних наук, доцент кафедри національної безпеки та політології Національного університету «Острозька академія» (м. Острог, Україна)
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 769
До Дня закоханих НБУ випустив срібну монету "Сила кохання"
З нагоди Дня святого Валентина Національний банк України ввів в обіг особливу пам'ятну монету "Сила кохання". Ця срібна монета стала справжнім подарунком для всіх закоханих та колекціонерів.
переглядів: 257
“Преміата” – втілення італійського духу
Цей бренд має більш ніж 100-річний досвід виготовлення італійського взуття вищої якості - і в даний час Premiata знаходиться в авангарді сучасної моди. Експериментуючи з матеріалами та дизайнами, бренд випускає кросівки та черевики у стилі ретро, пропонуючи різноманітну колірну палітру. Граціано Мацца, який стоїть біля керма сімейної компанії з 1980-х років, каже, що йому подобається виходити за межі «нормальності». У цьому він вірний традиціям, заповіданим його предками. Справді, бренд Premiata – це щось дивовижне.
переглядів: 167
На території Гощанської громади протягом лютого відстрілюватимуть диких тварин
З 8 по 28 лютого 2024 року на території Гощанської громади проводитиметься рейд із відстрілу лисиць, вовків та єнотовидних собак.
переглядів: 295
У рівненському ЦНАПі відновили прийом документів на реєстрацію транспортних засобів
З 6 лютого 2025 року відновлено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів у сервісних центрах МВС.
переглядів: 327