22.11.2022, 16:55

Орбан ініціював новий скандал, пов'язаний з Україною

Чинний прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан приїхав на товариський футбольний матч між збірними Угорщини та Греції, при цьому він одягнув фанатський шарф із зображенням "Великої Угорщини", до складу якої "включили" частини територій сучасної України та Румунії.
Про це пише Укрінформ з посиланням на Romania Journal.

Європейські та українські політики вже давно знають, що Орбан вважає себе великим другом росії та путіна. Прем’єр-міністр постійно підіграє кремлівському диктатору та просуває у світі вигідну для москви позицію. Реакція на такий вчинок не змусила себе довго чекати.

"Це ще один безвідповідальний крок Віктора Орбана, який з'явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із путіним, який також мріє змінити кордони. Лідери ЄС повинні накласти на нього санкції та ізолювати в Європейській раді", – заявив Мітула.

У Бухаресті таку поведінку Орбана назвали неприйнятною. Румунське МЗС передало угорському послу "тверде несхвалення" вчинку одіозного політика".

Українська сторона теж швидко відреагувала. Київ викликає посла Угорщини, до відома якого буде доведено неприйнятність вчинку Віктора Орбана.

Як повідомив у Facebook речник МЗС Олег Ніколенко, пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин.