Вживання was та were - як обрати форму to be у минулому?
Суть дієслів was та were
Обидва дієслова was та were є формами минулого часу англійського дієслова to be, яке означає «бути». Форма, яку доречно буде обрати, залежить від того, чи стоїть іменник, до якого відноситься tobe у однині чи у множині. Для однини обираємо was, для множини – were.
• I was at school yesterday. – Я вчора був у школі.
• Books were on your table when I left the studio. – Коли я пішов зі студії, твої книги були на столі.
Частіше за все ці дієслова використовуються в базових конструкціях Past Simple, які позначають, що іменник знаходився у якомусь місці або стані у минулому. Але є і інші випадки використання was та were. Про них розповідаємо далі.
Навчальний центр Grade пропонує приєднатися на корпоративні курси англійської мови у вас в офісі, або у нашому освітньому центрі.
Пасив і дієслова was та were
Коли ми хочемо сказати про те, що якась дія відбулася над іменником, в англійській буде доречно використовувати пасивні конструкції (або passive voice). В таких реченнях немає особи, яка виконує дію, але є предмет (або інша особа), над якою ця дія була виконана. Для того, щоб побудувати такі конструкції користуємося наступною формулою:
Noun + was/were + V3
Вибір між однією з форм минулого часу дієслова to be робимо за тим самим принципом, що і у випадку active voice – тобто спираючись на число іменника.
• My wallet was stolen so I do not have any money now. – Мій гаманець було вкрадено, тому зараз в мене немає грошей.
• They were transferred to another hotel due to an unexpected incident. – Через непередбачуваний інцидент їх було перевезено до іншого готелю.
Для того, щоб правильно використовувати дану конструкцію, необхідно пам’ятати про особливості відмінювання дієслів – зверніть увагу, що існують як правильні (до яких просто додаємо закінчення -ed), так і неправильні (такі, що змінюють форму при відмінюванні) дієслова.
Was та were у Past Continuous
Окрім Past Simple форми минулого часу to be також грають велику роль у формуванні минулого часу Past Continuous, який розповідає нам про дію, яка виконувалася протягом певного періоду в минулому.
Такі речення будуємо за наступною формулою:
Noun + was/were + Ving
Як і в минулому випадку, форма залежить від числа іменника.
• Nate was doing his homework when his sister came home. – Нейт робив домашнє завдання, коли його сестра прийшла додому.
• My friends were waiting for the bus when they heard a little girl crying. – Мої друзі чекали на автобус, коли почули, як плаче маленька дівчинка.
Якби я був на твоєму місці…
Дієслово were стане нам у нагоді і в такі моменти, коли нам дуже кортить дати комусь пораду. Часто ми кажемо: «Якщо б я був на твоєму місці, я би…». А як сказати це англійською?
Попри те, що займенник I стоїть в однині, в англійській мові існує умовна конструкція «If I were… I would». Тут минула форма дієслова to be у множині співіснує із займенником «я» для того, щоб підкреслити нереальність ситуації. Наприклад:
• If I were you, I would dedicate more time to studying. – На твоєму місці я б більше часу приділяв навчанню.
• If I were a writer, I would write a story about little boy who found a magical animal. – Якщо б я був письменником, я би написав розповідь про хлопчика, який знайшов магічну тваринку.
Підсумуємо?
• Існує дві форми минулого часу для дієслова to be – was та were. З іменником або займенником в однині частіше за все використовується was, а для множини використовується were;
• Was та were використовуються для формування минулих часів Past Simple та Past Continuous;
• Вони також використовуються у конструкціях passive voice, коли ми розповідаємо про особу або предмет, над якою було виконано певну дію;
• В якості виключення ми можемо використовувати were з займенником I щоб утворити конструкцію, яку можна перекласти як «На твоєму місці» або «Якщо б я був…».

Як приготувати літній десерт: простий і смачний рецепт для спекотних днів

Літо — пора свіжих фруктів, легких страв і бажання уникати довгого стояння біля плити. Якщо ви шукаєте простий і швидкий рецепт десерту, який ідеально підходить для спекотної пори, ця ідея саме для вас.
переглядів: 177
Купити смарт годинники гуртом з доставкою по Україні: Київ, Одеса, Дніпро, Львів

Шукаєте надійного постачальника для магазину чи маркетплейсу? У нас можна смарт годинники гуртом купити з доставкою по всій Україні. Київ, Одеса, Дніпро, Львів – надсилаємо в будь-яке місто без затримок. Пропонуємо перевірений асортимент, техпідтримку і постійне оновлення моделей.
переглядів: 189
Що має бути в тривожній валізі: перелік

Ніч на 9 липня знову нагадала українцям про реальність війни. Масштабна повітряна тривога, обстріли, вибухи у різних регіонах країни — все це вкотре підкреслює важливість готовності до надзвичайної ситуації.
переглядів: 206
Як вранці з рівненського автовокзалу їдуть автобуси і маршрутки

Зараз чимало людей вирушає у мандри: літо кличе у дорогу! А запорука успішної мандрівки часто полягає у доброму плануванні. А спланувати свою подорож неможливо, якщо не враховувати розклад руху автобусів і маршруток. І краще це робити завчасно!
переглядів: 221
Головні новини і події за ніч 9 липня

Ніч на 9 липня в Україні виявилася однією з найнапруженіших за останній час. По всій країні кілька разів оголошувалася масштабна повітряна тривога. Росія піднімала у небо літаки МіГ-31К, з яких традиційно запускають ракети типу «Кинджал».
переглядів: 410