30.11.2022, 20:31

Коли цього року святкуватимуть День святого Миколая?

Чимало людей цікавиться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня?
У Православній церкві України зазначають, що святкування Дня святого Миколая залишилося незмінним - 19 грудня.

Не було рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:
19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
7 січня – Різдво Христове
14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
19 січня – свято Хрещення Господнього

Про це йдеться на офіційній сторінці Православної церкви України у мережі Фейсбук.

"Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар", - йдеться у повідомленні з ПЦУ.

Церковні свята відзначатимуть у звичні дати.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ