День української хустки: що це за свято і що потрібно робити у цей день
День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року.
Започатковане свято було дл того, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження української ідентичності та національних традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
День української хустки: традиції свята
Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою". Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із тематичними хештегами.
традиції свята, українськахустка, 7 грудня, день української хустки
Перші винищувачі Mirage 2000 вже в Україні
Українська армія отримала потужне посилення – перші французькі винищувачі Mirage 2000. Про це повідомив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
переглядів: 254
СБУ застерігає: російські спецслужби вербують українців для диверсій
СБУ попереджає про нову небезпечну тактику ворога. Російські спецслужби намагаються залучати українців до диверсійної діяльності, а потім ліквідувати їх як свідків.
переглядів: 239
Уряд розширив перелік критично важливих професій для бронювання від мобілізації
Нове рішення РНБО дозволить більшій кількості українців, які працюють на критично важливих для країни підприємствах, уникнути призову на військову службу.
переглядів: 251
СБУ опублікувала ексклюзивне відео про Захисників, які сьогодні повернулися з полону
На Батьківщину вернулися 150 Захисників України. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці. І поліцейський.
переглядів: 368
Правоохоронці розповіли, як росіяни вербували терористів
Виконавців терактів спецслужби рф вербують через месенджери та інтернет-спільноти. І обіцяють «швидкий» заробіток. На співпрацю частіше погоджується молодь, безробітні, або люди, які ведуть асоціальний спосіб життя.
переглядів: 460