Ми у Facebook
22.12.2022, 13:35

Неповнолітні можуть проходити медкомісію дистанційно - МОЗ

Під час воєнного стану було вирішено спростити процедуру встановлення та продовження інвалідності для дітей.

Оновлена інформація надійшла від Міністерства охорони здоров'я України.
Медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких або їхні законні представники звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Після проходження діагностики, лікування та реабілітації, а також за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності, ЛКК проводить медико-соціальну експертизу дітям у віці до 18 років.

По досягненню повноліття ЛКК спрямовує дитину з інвалідністю до МСЕК відповідного профілю для проходження медико-санітарної експертизи.

МОЗ наголошує на тому, що відсутні будь-які підстави вимагати укладання декларації між пацієнтом з числа внутрішньо перемішених осіб та лікарем, який направляє дитину на ЛКК.

Також у відомстві сказали, що українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування.

Якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

На правах реклами