Ми у Facebook
12.02.2023, 11:10

Як вберегти електроприлади під час відключень світла?

В умовах частих відключень електроенергії зустрічаються випадки, коли з ладу виходить холодильник, пралка або інша побутова техніка.
Внаслідок стрибків напруги електроприлади справді можуть зламатися чи навіть загорітися. Щоб цього не допустити - необхідно дотримуватися п'яти простих порад. Вони збережуть ваше майно та нерви.

1. Почерговість.
Коли нам дають електрику, хочеться ввімкнути все й одразу. Адже треба зарядити гаджети, павербанки, запустити опалення та холодильник, ще й білизну випрати.
Але безпечніше вмикати електричні прилади за чергою. Спершу поставте на зарядку телефони та павербанки, за півгодини запустіть пралку. А праску та телевізор взагалі не вмикайте: без цього цілком можна обійтися.

2. Розетки.
Коли вимикають електрику, витягніть з розеток електроприлади: бойлери, пралки, мікрохвильові печі, електроплитки, чайники, обігрівачі та іншу побутову техніку.

3. Стабілізатори.
Комп'ютерну техніку варто підключати не беспосередньо до мережі, а через джерело бесперебійного живлення (бесперебійник). Це убезпечить ваш комп'ютер від поломки через раптове вимкнення електрики чи стрибки напруги.
Такі прилади, як холодильник, котел, варто підключати через стабілізатор напруги. Цей пристрій регулює нвапругу, котра подається на прилад з мережі, та навіть у разі стрибків подає стабільні 220.

4. Якість техніки.
Безпечніше купувати лише сертифіковану електротехніку в ліцензованих точках продажу та використовувати її відповідно до інструкції.

5. Генератори.
Особливу увагу слід звернути на такі прилади, як електричні опалювачі або генератори. Їх безпечна експлуатація дозволить запобігти пожежі. Дотримуйтесь інструкцій.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ