28.01.2023, 07:25

Павлів день – історія свята та що не можна робити

28 січня Православна церква вшановує пам’ять ченця і відлюдника Павла Фівейського. Віруючі вважають Павла покровителем усіх нужденних.

Серед християн цей день відомий як Павлів день, День чаклунів і вважали нещасливою датою.


Народився Павло у Єгипті. У ранньому дитинстві він залишився круглим сиротою, а потім зазнав переслідування від родичів, які бажали отримати його спадок. Хлопчику довелося тікати та переховуватися, щоб зберегти життя. Він знайшов притулок у невеликій печері, яку облаштував як будинок. Харчувався Павло хлібом та фініками, які приносили йому птахи, а вільний час проводив у молитвах. Помер святий Павло Фівейський у віці 113 років. Саме його вважають першим християнським ченцем і самітником-довгожителем, адже 91 рік він прожив далеко від людей.

У Київській Русі цей день називали "переломом зими" - вважалося, що вже половина зими позаду.

Наші предки побоювалися злих сил і недосвідчених чаклунів, які в ці дні можуть випадково наслати на людей пристріт і лихоманку. Цей день вважається вдалим для різних обрядів і ритуалів - як світлих, так і темних.

Що не можна робити 28 січня:

📌Не можна в цей день впускати незнайомців і малознайомих людей в спальню і в дитячу кімнату, інакше вони можуть наврочити когось із домашніх;
📌Не можна нікому позичати свої речі, інакше з ними можна віддати своє щастя;
📌У цей день небажано хворіти, інакше будете довго одужувати. Тому в цю дату не можна легко одягатися, нехтувати шапкою і рукавичками, мочити ноги;
📌Не рекомендують виходити з дому голодним і не ходити в ліс, бо можна захворіти.
📌Не варто братися за складну роботу;
📌Постарайтеся обійтися без сварок та вихваляння.