16.02.2023, 15:30

За якої умови армія Білорусі може перетнути український кордон - Лукашенко

Самопроголошений президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко сказав, що армія його країни приєднається до загарбницької армії російської федерації лише у випадку прямого наступу на РБ.
Таку заяву оприлюднило державне агентство Білорусі "Белта".

Білоруський очільник переконує, що є лише одна причина, через яку він може погодитися воювати з окупантами:

"Я готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише тільки в одному поки що випадку: якщо звідти хоч один солдат прийде на територію Білорусі вбивати моїх людей. Якщо вони здійснять агресію проти Білорусі, відповідь буде найжорстокішою. І війна набуде зовсім іншого характеру. Ми мирні люди. Ми знаємо, що таке війна. Ми не хочемо війни. І ми в жодному разі не збираємося вводити свої війська на територію України. Якщо тільки ви звідти не здійсните агресію на територію Білорусі. Ось моя відповідь. Вона дана давно", - каже він.

Додає очільник Республіки Білорусь і те, що це має стосунок не лише до нашої держави, але й до інших країн, що межують з ними.

Лукашенко стверджує, що наша держава - тільки привід для початку війни, яку хотів розбурхати Захід. "Ви Росію звинувачуєте. О, це ви хочете руками поляків розчленувати Україну", - говорить він.

Одночасно, самопроголошений лідер не приховує того, що Білорусь є союзником Росії і має спільне військове угруповання з агресором. Однак, зазначає він, Росія просила Білорусь вступити у війну з Україною.

Білоруська розвідка, за словами президента, свідчить про те, що Захід має намір втягнути Білорусь у війну. Таке прагнення, начебто, є тому, що це дозволило б розтягнути лінію фронту ще на 2,5 тисяч кілометрів й зробити важчим становище білоруських російських військ.

"Правильний розрахунок. Але порожній, безглуздий. Ми вам цього шансу не дамо. Але якщо тільки ви посмієте ступити на нашу землю, відповідь буде страшною. Західники знають, як і якою зброєю", - коментує цю ситуацію Лукашенко.

Армія РБ налічує 75 000 військовослужбовців у мирні часи. Якщо ж у цьому виникне потреба, Лукашенко стверджує, що це число може зрости до 500 000. Презиндент каже, що війна - не потрібна річ і закликає до миру.

У той же час, він каже, що Україна та Захід самі потребують війни і не хочуть мирних перемовин. "Ви не просто не готові, це було б для вас страшною трагедією і катастрофою, якби зараз почалися мирні переговори. Вам потрібна війна", - говорить він.

Також, лідер РБ наголошує, що якщо його країні буде загрожувати війна, він цілком матиме право оголосити мобілізацію, оскільки це дозволяють закони держави. "Це в документах прописано, вони не секретні. Якщо ми відчуємо загрозу війни, ми проведемо мобілізацію. Поки що такої загрози немає", - додає він.

Закінчив президент усталеною фразою "якщо хочеш миру - готуйся до війни.