Що подивитися в Карпатах, щоб відпочинок пройшов цікаво?
Озеро Несамовите та Скелі Довбуша
Свою назву Несамовите отримало через особливості місцевої природи –– вода завжди є холодною, а риби в озері немає. Згідно з народними легендами, на дні озера проживають привиди, тому здавна тут ніхто не купався та не кидали каміння у воду, щоб їх не розбудити.
Також мальовничі місця, які варто подивитися в Карпатах –– це скельні масиви та валуни, розкидані горами. Унікальна природна пам’ятка –– Скелі Довбуша, названі на честь легендарного карпатського повстанця Олекси Довбуша. Ці валуни утворилися 70 млн років тому на морському дні –– завдяки мільйонам років роботі течій і вітрів у скелях утворилися печери, а саме каміння набуло незвичайних форм.
Моршин
У межах екскурсії, включеної до туру «Трускавець 365», після відвідування скель Довбуша гостей відвозять до затишного містечка, яке уславилося джерелами мінеральних вод –– Моршина. У Моршині туристи прогуляються мальовничим парком із охайними стежками та газонами, десятками видів дерев і кущів, вік деяких із яких нараховує понад 100 років.
Неподалік можна буде завітати до Центрального бювету, де містяться різноманітні види вод, які допомагають боротися з різними хворобами та налагоджують роботу організму –– кожна мінеральна вода має свої покази та протипокази, та несе свою користь.
Чернівці
Серед іншого, що подивитися в Карпатах –– старовинні мальовничі містечка регіону. Одне з найкрасивіших міст Карпат –– Чернівці, центр історичного регіону Буковини. Найвідоміша пам’ятка міста –– Чернівецький університет, збудований у ХІХ ст. Архітектор спробував поєднати в стилі цієї будівлі риси різноманітних архітектурних шкіл –– мавританської, готичної, романської, гуцульської тощо. Всі ці, здавалося би, різнорідні елементи разом створюють неповторний вигляд пам’ятки.
Окрім унікального архітектурного ансамблю університету, екскурсія включає прогулянку центром Чернівців. Зокрема, туристи прогуляються центральною пішохідною вулицею міста, завітають до собору ХІХ ст., оглянуть філармонію та ратушу.
Коломия
Це містечко уславилося Музеєм Писанки, єдиним у своєму роді. Сама будівля музеюзроблена у формі великоднього яйця, приваблює увагу здалеку, однак найцікавіше заховано всередині.
Колекція писанок налічує 12 тис декоративних яєць, зокрема писанки, дряпанки, декоративні яйця з вишивкою або аплікацією, яйця з напівкоштовного каміння та писанки з підписами знаменитостей. Тут зберігається найдавніша писанка на території України, вік якої понад 500 років.
Більшість місць, які варто відвідати в Карпатах, охоплюються в рамках екскурсій мережі «Відпочинок 365». Тури до готелів у Трускавці та Ворохті тривають протягом тижня та включають щоденні екскурсії та походи майже всією Західною Україною.
До вартості туру входить дворазове харчування та проживання, екскурсії та походи (за винятком музеїв, ресторанів та інших платних послуг). Окрім екскурсій, за додаткову плату можна замовити інші розваги –– рафтинг, катання на конях, велосипедні прогулянки, а також оздоровчі процедури й масаж. Детально ознайомитися з турами можна за посиланням.
"Тисяча від Зеленського": відома дата старту подачі заявок
З 1 грудня українці зможуть подати заявку на отримання обіцяних тисячі гривень через застосунок "Дія". Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Михайло Федоров. За його словами, очікується, що це буде найбільш масштабною послугою, яку запускали за останні роки.
переглядів: 152
Що можна їсти під час Різдвяного посту: рекомендації та меню
Різдвяний піст розпочався 15 листопада та триватиме до 24 грудня, закінчуючись перед великим святом Різдва Христового. Протягом цього періоду віруючі дотримуються певних обмежень у харчуванні, які допомагають духовно підготуватися до Різдва.
переглядів: 306
Як обрати найзручніше місце в автобусі для комфортної подорожі?
Підготовка до поїздок – це не лише купівля квитків та збирання речей. Багато досвідчених мандрівників рекомендують приділити час вибору місця, щоб проведення часу в автобусі було приємним.
переглядів: 176
“Бабусині рецепти” чи здобутки науки: що краще для вашого волосся
Для краси та здоров’я волосся ми готові йти на будь-які хитрощі: заварювати трави, готувати ароматні настої, товкти авокадо та яйця, ніби чаклуни, що зварюють зілля. У кожному з цих дій є свій шарм, своє бажання повернутися до природи, до витоків. Але чи дійсно це завжди ефективно? І чи вистачить часу у нашому метушливому світі на такий ритуал?
переглядів: 128
Де в Рівненській громаді знаходяться укриття (+МАПА)
У Рівненській міськраді рівнянам та квасилівчанам нагадали про розташування захисних споруд у нашій громаді.
переглядів: 483