День Державного гімну України: цікаве про історію творення
Історія створення Державного гімну України пов'язана з вечіркою в Києві, де студенти виконували сербські народні пісні. Після почутого рядків про свободу, Павло Чубинський написав патріотичну поезію "Ще не вмерла Україна" у 1862 році. Священник Михайло Вербицький створив музику до цього вірша. У 1885 році текст музики був надрукований в збірці "Кобзар". Після цього гімн став популярним серед українських інтелектуалів та надихнув не одне покоління на боротьбу за свободу.
Особливості Державного гімну України:
• Наукова бібліотека імені Василя Стефаника у Львові зберігає оригінальний текст та музику гімну, написані руками авторів.
• Існує думка, що Тарас Шевченко вважався автором вірша "Ще не вмерла України" на деякий час.
• Пісня "Ще не вмерла Україна" стала національним гімном під час УНР та ЗУНР.
• 15 березня 1939 року "Ще не вмерла України" стала офіційним гімном Карпатської України.
• В Радянському Союзі пісню не було затверджено гімном УРСР, оскільки текст суперечив комуністичній ідеології.
Мелодію гімну України затвердила Верховна Рада України 15 січня 1992 року, а текст було затверджено 6 березня 2003 року. Під час оновлення тексту було внесено корективу до рядка "Ще не вмерла Україна", змінивши його на "Ще не вмерла України".

День гімну, державний гімн, гімн України, "Ще не вмерла України", гімн
Собака перервав матч чемпіонату Мексики з футболу

Кумедний епізод стався у поєдинку чемпіонату Мексики між командами Алебріхес та Дорадос. Головним героєм став собака, пише "Футбол 24".
переглядів: 238
Рівненщина: під колеса вантажівки потрапила дитина

У Костополі трапилася трагічна дорожньо транспортна пригода.
переглядів: 325
«Наш спільний біль»: Сьогодні, 29 вересня, Україна вшановує жертв Бабиного Яру

82 роки тому, у Бабиному Яру в Києві 29 вересня 1941 року розстріляли 22 тис. євреїв. Під час Другої світової війни 19 вересня 1941-го німецькі війська увійшли до Києва. За кілька днів радянські диверсанти підірвали основні будівлі на Хрещатику.
переглядів: 280
Вимикати світло будуть не всім українцям: кому пощастить?

В Україні можуть заборонити вимикати світло шістьом категоріям громадян, які є вразливими споживачами. Така постанова буде діяти у випадку дії графіків і блекаутів.
переглядів: 280
Жінки-медики, що мають стати на облік, зможуть викладати за кордон

З жінками-медиками, які повинні були зареєструватися на військовий облік з 1 жовтня, діятимуть ті ж самі правила щодо перетину кордону, як і раніше, - повідомив Андрій Демченко, представник Держприкордонслужби.
переглядів: 394