Як виростити соковите листя салату на грядці: всі правила та секрети
У відкритий ґрунт ранні сорти висівають у квітні–травні, а середнього терміну дозрівання і пізньостиглі - з квітня до другої половини червня. Ще ранньостиглі сорти підходять для підзимового посіву, який проводять в останні дні жовтня або перші - листопада. Висів На розсаду салату починають проводити з квітня, при цьому її висаджування у відкритий ґрунт роблять в травні. Якщо салат культивується в кімнатних умовах, то сіяти його можна коли завгодно.
Рекомендації
- Листя салату не потребує великої кількості сонячного світла, воно може бути як яскравим, так і розсіяним.
- Земля повинна бути родючою, рихлою, помірно-вологогою.
- У середньому салат поливають 1 раз на 7 днів у вечірній або ранковий час. Як тільки почнуть формуватися качани, полив скорочують. У спекотні дні полив проводять у нічний час.
Правила посіву
Для початку підготуйте відповідну грунтосуміш. Для цього змішайте якісну перегнійну землю, торф і пісок (2:1:1). Якщо є можливість і бажання, тоді купіть готову земляну суміш. Висів рекомендується проводити у контейнери або ящики, але досвідчені городники радять, використовувати для цього торф'яні пресовані кубики з гранню 40-50 мм.
Перед висівом насіння на 2-3 год занурюють у розчин марганцевого калію рожевого забарвлення. Потім їх рівномірно розподіляють на поверхні субстрату, не закладаючи. Якщо висів проводиться в шухлядку, тоді в ґрунтосуміші попередньо потрібно зробити борозенки, в які розміщуються рівномірно насіння, при цьому заглиблювати в субстрат їх треба не більше ніж на 10 мм. Перші сіянці можуть зійти через 3-4 дні.
Сіянці висаджують у відкритий ґрунт під час формування 3 або 4 цієї листової пластини. Але перш за їх необхідно загартувати протягом 15 днів. Для цього кожен день сіянці переносять на вулицю, при цьому тривалість такої процедури слід збільшувати поступово. Розсада загартується повністю після того, як зможе перебувати на свіжому повітрі цілодобово. Якщо салат вирощується в кімнатних умовах, то його не треба гартувати.

Другий день Трійці: що не можна робити в День Святого Духа

5 червня 2023 року, на наступний день після свята Святої Трійці (П'ятидесятниці), Православна Церква відзначає День Святого Духа.
переглядів: 886
Коли садити капусту у відкритий ґрунт – сприятливі дні у червні 2023 року

Терміни висадження капусти залежать від погоди та кліматичних умов. Зазвичай цей процес розпочинається з середини квітня і триває до червня. Висаджувати її потрібно тоді, коли на ній буде не менше чотирьох листків.
переглядів: 242
Як прибрати запах старості в квартирі: лайфхаки господиням

Запах старості в будинках є поширеною проблемою. Звичайне прибирання не завжди допомагає усунути запах старості. Адже причини можуть бути різні: старі меблі чи давня підлога, прорив водопостачання, грибкові ураження, погано просушені речі в шафах тощо.
переглядів: 295
Равіолі - М’ясні квадратики «Ситний привіт»: найкращий домашній рецепт

Равіолі – різновид італійської пасти, один із найбільш популярних рецептів італійської кухні. Готуються у формі квадратів із тіста з різною начинкою. Як приготувати равіолі із м'ясом? Ми підготували для вас простий рецепт, який вийде в кожної господині.
переглядів: 247
Три найважливіші молитви на Трійцю, які варто прочитати кожному

У неділю, 4 червня 2023 року, православні відзначають свято Святої Трійці. У цей день варто помолитися, щоб вберегти себе від злих сил, а також щиро покаятися та подякувати Богу за своє життя.
переглядів: 409