Ми у Facebook
29.03.2023, 12:30

Знайти дім: як ВПО у Рівному та області можуть відшукати житло?

Майже п’ять мільйонів українців стали внутрішньопереміщеними особами в межах своєї країни. За короткою абревіатурою ВПО криються людські долі, перенесені страждання й необхідність починати нове життя у новому місті. І потреба знайти нове житло для цих людей – особливо нагальна і гостра.
За період війни Рівне стало прихистком для більше 22 тисяч переселенців. І це насправді тільки офіційна статистика Департаменту соціальної політики. Це ті люди, які нині стоять на обліку, а скільки живуть в обласному центрі, але не зверталися за офіційною реєстрацією. Всі ці люди мають низку викликів та проблем. Основна з них - отримання житла.

Підтверджує це і мер Рівного. Днями Олександр ТРЕТЯК у своєму Телеграмі, на нещодавній зустрічі із рівнянами під час особистого прийому громадян, найчастіше зверталися із проблемою житла для внутрішньо переміщених осіб.

«Провів особистий прийом громадян: 11 мешканців громади, які мають різні життєві обставини, проте потребують підтримки і допомоги. Конструктивно пропрацювали кожне звернення, кожну проблему, про яку говорять жителі громади. Сьогодні левова частка звернень стосувалася забезпечення житлом вимушено переміщених осіб, які вирішили залишитися у нашій громаді», - повідомив Олександр ТРЕТЯК у своєму Телеграмі 22 березня.

Як у місті та області працюють над вирішенням цього питання - житла та інтеграції ВПО - дізнавалися наші журналісти.

Рівненщина розвиває міжнародну співпрацю з ООН

Начальник Рівненської ОВА Віталій КОВАЛЬ розповів кілька днів тому, що підписав Меморандум про співпрацю з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні. Організація, зокрема, допомагає ремонтувати місця проживання переселенців.

«Наше основне завдання – інтегрувати всіх ВПО в життя області. А це забезпечення робочими місцями і розселення в індивідуальні, а не компактні місця проживання. Працюємо над цим далі», - наголошує Віталій КОВАЛЬ.

За його словами, прилисток на території Рівненщини знайшли 85 тисяч внутрішніх переселенців. Більше 55,5 тисяч вирішили, що Рівненська область стане другим домом. З них більше 33,5 тисяч – жінки, 16 тисяч – діти.


Довгобуд у Рівному перетворять на житло для переселенців

Активно працює над розв'язанням проблеми житла для ВПО міська влада Рівного. Як повідомив наприкінці 2022 року мер Рівного Олександр ТРЕТЯК, місто взяло участь у проєкті «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» Українського фонду соціальних інвестицій. Завдяки цьому довгобуд на Драгоманова облаштують на квартири для переселенців.

Поки що невідомо, скільки квартир вдасться створити. Але донори готові вкласти близько 2 мільйонів євро у такі помешкання.

Як зараз знайти житло у Рівному та на Рівненщині?

Сьогодні існує кілька варіантів, як відшукати собі помешкання у Рівному чи області.

I. Скористатися державним сайтом Прихисток. У сайту є низка партнерів. Серед них Міністерство розвитку громад та територій, а також Міністерство інфраструктури України. Важливо, що сторінці присвоїли «державний» домен gov.

Як ідеться на Прихистку, станом на 28 березня 2023 року, є 1998 вільних місць у Рівненській області. А загалом по регіонам таких 31 610.

Скористатися ресурсом доволі нескладно:

1. Перейти за посиланням - https://prykhystok.gov.ua/
2. Натиснути «Знайти житло»
3. У розділі Регіон обрати Рівненська область
4. Відзначити пташечкою необхідні параметри.

Скріншот з prykhystok.gov.ua
Скріншот з prykhystok.gov.ua


5. По тому натиснути кнопочку Фільтрувати.

Після цього з’являться пропозиції із житлом, яке доступне на Рівненщині.

II. Звернутися до соціальної сервісної служби у Рівненській області. Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль у своїх публічних зверненнях у власному офіційному Телеграмі постійно нагадує, що на базі Національної соціальної сервісної служби у Рівненській і далі працює цілодобовий контактний центр для організації поселення ВПО. Туди можна зателефонувати за номерами: 098-505-83-25 | 097-008-81-91 | 0362-400-100.

III. Скористатися інформаційним дашбордом під назвою Там, де вас чекають. Це спільна ініціатива Офісу Президента України та Укрзалізниці. Використовувати його теж нескладно:

1. Перейти на сайт - https://booking.help.gov.ua/

2. Обрати Рівненську область та відповідну територіальну громаду, де відшукується житло.

Де ВПО можуть знайти необхідну інформацію щодо житла і не тільки

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, наша держава створила чимало інформаційних ресурсів, де переселенці можуть знайти необхідну корисну інформацію.

Ось деякі з них.

На уже згаданому інформаційному дашборді Там, де вас чекають, є не тільки опція для пошуку житла, але необхідна інформація, яку можна відшукати за посиланням - https://booking.help.gov.ua/uploads/info.pdf або просто натиснувши на кнопку Скачати довідкову інформацію.

Варто також згадати інформаційний довідник, який розміщений на офіційній сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України - minre.gov.ua.


скріншот з minre.gov.ua.
скріншот з minre.gov.ua.


Чимало розділів із необхідними даними, серед яких і необхідні відомості щодо житла, доступні за посиланням - https://minre.gov.ua/informacziya/korysna-informacziya/korysna-informacziya-dlya-vpo/dovidnyk-vpo/ . Знайти цей довідник можна і за допомогою пошуку на сайті - вписавши пошуковий запит «Довідник ВПО».

Куди звернутися за консультаціями у Рівному?

У пресслужбі Рівненської міськради повідомили, що скерувати щодо отримання житла можуть у Департаменті соціальної політики Рівненської міської ради. У департаменті підтвердили, що можуть направити до тієї структури у системі міської влади, яка цим питанням займається конкретніше.

Установа знаходиться на вулиці Соборна, 12 (орієнтуватися слід на Свято-Покровський Собор ПЦУ, який розташований неподалік).

Як ідеться на офіційній сторінці департаменту - rivnesoc.gov.ua – графік роботи такий:

ПОНЕДІЛОК – ЧЕТВЕР з 8.00 до 17.15
П’ЯТНИЦЯ з 8.00 до 16.00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА з 13.00 до 14.00

тел: (067) 1100523

E-mail: 03195441@mail.gov.ua


Як записатися на особистий прийом до міського голови Рівного Олександра ТРЕТЯКА?

Якщо не вдасться відшукати відповіді на свої питання й знайти розв’язання проблеми щодо житла, можна записатися і на особистий прийом до міського голови Олександра ТРЕТЯКА. Як уже згадувалося, з подібними проблемами часто звертаються до мера. Прийом громадян відбувається у першу та третю середу місяця за адресою вул.Соборна, 12-а.

Попередньо записатися можна за тел.63-60-37 (сектор звернень громадян, каб.109).



“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини