18.04.2023, 12:00

Які квіти можна посадити на могилі

Напередодні Провідної неділі всі, по можливості, прямуємо на цвинтар, щоб прибрати могилки рідних. Щоб не нести пластикові квіти, виберіть багаторічні чи однорічні квіти, зелень і прикрасіть місце останнього спочинку дорогої людини.
Рослини на могилі мають бути невибагливі й мати декоративний вигляд довгий час. Якщо ви не в змозі відвідувати могилу дуже часто, щоб займатися її прополкою, то важливо вибрати для обрамленнябагаторічні рослини, низької форми.

До них відносяться ехінацея; календула; рудбекия. Відмінно виглядають бордюри, вирощені з флоксів або седуми. При існуванні можливості відвідувати кладовище кілька разів на рік, можна подумати про висадку на могилі весняних квітів: тюльпанів; нарцисів; незабудок; пісочниць. Ці рослини починають розпускатися, як тільки повністю зникне сніговий покрив. Їх зелені пагони будуть прикрасою могили ранньою весною, коли земля навколо залишається голою і має непривабливий вигляд.Квіти, які зазвичай висаджують на кладовищах в Україні:

Братки

Велику популярність вони набули завдяки своїм розкішним квіткам, що складаються з кількох округлих пелюсток. Кількість відтінків просто зашкалює, а їхня краса зачаровує. Це досить стійка до холоду та до підвищеної вологи рослина. Висаджувати квіти на могилу оптимально на початку весни.

Барвінок

Максимально невибагливий і чудово росте на сонячній території, а також в тіні. Він славиться стрімким розповсюдженням. Здатний витягувати вологу з глибоких шарів землі, тому виживає навіть у складних умовах. Період цвітіння барвінку - друга половина весни. Забарвлення квітів може бути блакитне, темно-синє, злегка фіолетове, залежно від виду, кількість яких досягає десятка.

Самшит

Здавна він вважається уособленням безсмертя. Вперше для декорування могил його використовували ще в античні часи. Він вічнозелений, відрізняється неймовірно щільною деревиною. Виростає до 2 метрів та більше. Якщо посадити його на сонці, то буде дуже компактним. Якщо в тіні великих дерев, то крона вийде трохи крихкою через прагнення сонячного світла.

Незабудка

Добре приживається в відносно бідних ґрунтах, може рости як у тіні, так і на сонці. Вона відмінно підходить для озеленення надгробків, відрізняючись дрібними, але неймовірно численними квіточками. Період її цвітіння - перша половина літа.