Ми у Facebook
04.04.2023, 09:10

Норми внесення добрив на одну сотку: варто знати

Одним із найпопулярніших і ефективних добрив вважається гній. Сьогодні розповімо, які види можна використати і в якій кількості.
Зберігайте корисну статтю собі та діліться з друзями!

Коров'ячий гній - містить безліч мікроорганізмів (корисних та хвороботворних) та насіння бур'янів. Тому її потрібно обов'язково переробити на перегній. Свіжий гній можна закласти в землю тільки з осені, задовго до посадки рослин.

Свинячий гній - відрізняється великим вмістом азоту та фосфору. У свіжому вигляді використовувати не можна, оскільки є збудники хвороб. Кислотність такого гною в рази вища, ніж в інших видів. Вносити можна лише після грамотного компостування.

Кінський гній - добре насичений живильними елементами, містить багато волокон, які допомагають зберегти цілісність структури ґрунту. Розкладається такий гній швидко, виділяючи багато тепла, тому його можна використовувати для виготовлення теплих грядок.

У перепрілому вигляді добре підходить для мульчування. Можна змішати його з іншими видами гною та закомпостувати.

Пташиний послід - вважається найбільш концентрованим та швидкодіючим добривом. Неприпустимо використовувати його у свіжому вигляді, оскільки це може призвести до опіків кореневої системи. Перед внесенням послід обов'язково потрібно розчинити у воді та наполягти 2-3 дні.

Правильно розрахована кількість добрив – запорука успіху! Звичайно, за умови, що ви дотримуєтеся належного догляду за посадками.

Гній вносимо у напівперегнивому стані навесні або восени. Норма: 4-6 кг. на кв. м.

Пташиний послід вносимо в натуральному вигляді для основної заправки та в розчиненому для підживлення. Норма: 400-500 г сирого посліду на кв. м. АБО 200-300 г сухого на кв. м.
Сухий — одразу закладають у ґрунт.
Рідкий – розбавляють водою (1:10) перед внесенням.





На правах реклами