Ми у Facebook
06.04.2023, 12:17

В Україні до кінця 2023 року планують завершити будівництво першого сміттєпереробного заводу

У Львові на вул. Пластовій, 13 біля очисних споруд «Львівводоканалу»триває будівництво першого в Україні механіко-біологічний комплекс перевантаження та переробки твердих побутових відходів.
На даний час завод готовий на 25%. Це буде перший такий комплекс в Україні. Він забезпечить роботою понад 180 людей.

Сміттєпереробний завод у Львові споруджають на ділянці, площею 9,7 га. Зводить його одна з найбільших будівельних компанії Польщі Control Process S.A. Роботи продовжуються навіть попри повномасштабне вторгнення Росії.


Іноземний підрядник планує до кінця 2023 року повністю завершити будівництво заводу та перейти до етапу монтування обладнання. А у 2024 році сміттєпереробний завод має вже запрацює.


«Зараз ми забиваємо палі, робимо фундамент, металеві конструкції даху і за три-чотири місяці будемо закривати панелями зовнішні фасади. Контракт ми підписали наприкінці 2021 року, а земляні роботи розпочали у 2022 році»,

– розповів керівник проекту, представник генерального підрядника Control Process S.A. Кшиштоф Хабіер для видання zaxid.net.

Потужності сміттєпереробного заводу дозволять переробляти 250 тис. тонн відходів на рік. Це саме та кількість відходів, яку сьогодні збирають у Львові. Переробка сміття на заводі дозволить також підготувати матеріал для RDF-палива.


«RDF-паливо – це альтернативне паливо, яке є замінником бурого вугілля і газу. Це дозволить нашій країні в майбутньому відмовитися від газу і забезпечити державу хорошим матеріалом, який вже використовується в Польщі чи в країнах світу»,

– розповів директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний.

Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки ТПВ на вул. Пластовій, 13 реалізується за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

«Велика підтримка Європейського банку реконструкції та розвитку. По цьому проекту ми маємо орієнтовно 10 млн євро – це грант. Коли ми починали цей проект, то вартість будівництва була орієнтовно 35 млн євро. Зараз розуміємо, що дещо треба буде докупити, навіть доведеться скорегувати сам проект. Я думаю, якщо вкладемося в 50 млн євро, то буде добре»,
– додав мер Львова Андрій Садовий.





На правах реклами