Весняне очищення багаторічників: 3 кроки до багатого цвітіння
Приблизно в середині квітня, після того, як відтає верхній шар ґрунту і температура не опускатиметься нижче –5°C у нічний час, можна починати знімати укриття.
У троянд, клематисів і півонії укриття потрібно знімати поступово: спочатку верхній каркас, що утримує, потім агроволокно, і тільки після встановлення стабільної теплої погоди - лапник або мульчу. У рослин з мінімальним укриттям просто прибираємо товстий шар матеріалу, що мульчує.
Крок 2. Обрізати все зайве
Щоб оздоровити кущі та звільнити місце для нових паростків, видаляємо засохлі та пошкоджені торішні листя та стебла. Такої обрізки потребують всі рослини. Навіть ті, які ви обрізали восени "на пеньок".
Також обов'язково перевірте рівень заглиблення кореневої шийки багаторічників. Багато культур (астильба, ірис, примула) можуть з часом виступати із землі, оголюючи коріння. Якщо ви помітили таке, потрібно додати свіжого ґрунту навколо кущів або замульчувати їх перегноєм.
Крок 3. Обробити рослини
• Первинна весняна обробка проводиться фундіцидами, що містять мідь: бордоська рідина, Ордан, ХОМ або розчин мідного купоросу (100-200 г / 10 л води).
• Можна застосовувати щадні біофунгіциди: Алірин-Б, Гамаїр, Фітоспорин-М, Споробактерін, якщо ви готові проводити обприскування кожні два тижні. Тільки
активно працюють вони за температури не нижче 12°C, тому для ранньої профілактики інфекцій не підходять.
• Від шкідників обприскуємо рослини інсектицидами широкого спектру: Актару, Алатару, Фітоверму.
багаторічники, квіти, сад та город, варто знати, поради, дача
Затискачі для упаковок з хлібом: як їх можна використати знов
Зазвичай після відкриття упаковки хліба ми без вагань викидаємо пластикові затискачі. Але ця, на перший погляд, непримітна дрібничка може стати в нагоді у господарстві та допомогти зекономити.
переглядів: 207
Із зарплат українців почнуть відраховувати 9 відсотків
В Україні планується впровадження пенсійної реформи, яка передбачає обов’язкові відрахування у розмірі 9% від заробітної плати на накопичувальну пенсію. Про це повідомила міністрка соціальної політики Оксана Жолнович.
переглядів: 217
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 573
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 499
Посівний календар на лютий 2025: коли сіяти перець та помідори на розсаду
Лютий – важливий місяць для початку сезону вирощування багатьох культур. У цей період можна висаджувати розсаду овочів, зелені, ягідних і квіткових рослин.
переглядів: 516