Ми у Facebook
06.04.2023, 15:50

Весняне очищення багаторічників: 3 кроки до багатого цвітіння

Зберігайте корисну статтю собі та діліться з друзями-садівниками!
Крок 1. Зняти укриття
Приблизно в середині квітня, після того, як відтає верхній шар ґрунту і температура не опускатиметься нижче –5°C у нічний час, можна починати знімати укриття.

У троянд, клематисів і півонії укриття потрібно знімати поступово: спочатку верхній каркас, що утримує, потім агроволокно, і тільки після встановлення стабільної теплої погоди - лапник або мульчу. У рослин з мінімальним укриттям просто прибираємо товстий шар матеріалу, що мульчує.

Крок 2. Обрізати все зайве
Щоб оздоровити кущі та звільнити місце для нових паростків, видаляємо засохлі та пошкоджені торішні листя та стебла. Такої обрізки потребують всі рослини. Навіть ті, які ви обрізали восени "на пеньок".

Також обов'язково перевірте рівень заглиблення кореневої шийки багаторічників. Багато культур (астильба, ірис, примула) можуть з часом виступати із землі, оголюючи коріння. Якщо ви помітили таке, потрібно додати свіжого ґрунту навколо кущів або замульчувати їх перегноєм.

Крок 3. Обробити рослини
• Первинна весняна обробка проводиться фундіцидами, що містять мідь: бордоська рідина, Ордан, ХОМ або розчин мідного купоросу (100-200 г / 10 л води).

• Можна застосовувати щадні біофунгіциди: Алірин-Б, Гамаїр, Фітоспорин-М, Споробактерін, якщо ви готові проводити обприскування кожні два тижні. Тільки
активно працюють вони за температури не нижче 12°C, тому для ранньої профілактики інфекцій не підходять.

• Від шкідників обприскуємо рослини інсектицидами широкого спектру: Актару, Алатару, Фітоверму.





На правах реклами