Ми у Facebook
11.04.2023, 09:38

Як і коли сіяти стручкову квасолю?

Настав час виростити власну стручкову квасолю! Коли це робити? Який сорт квасолі обрати? Коли сіяти насіння на розсаду?
Зелена квасоля (Phaseolus vulgaris) є однією з найпростіших і найбільш продуктивних рослин для самостійного вирощування. Забезпечте їй сонячне місце, багато води та опори для плетіння, і вона швидко виросте, утворюючи привабливі квіти, а потім і смачні боби.

Коли сіяти насіння стручкової квасолі?

Щоб мати стабільний урожай ніжної стручкової квасолі протягом усього літа, квасолю можна посіяти в квітні в горщики, а в травні (після заморозків) пересадити в ґрунт - тоді ж можна починати посів насіння в ґрунт.

Під час посіву квасолі пам’ятайте, що для вирощування розсади потрібно використовувати хороший, підготовлений ґрунт.

Як сіяти стручкову квасолю?

Розсада квасолі крок за кроком
• Висівайте насіння по одному в невеликі горщики.
• Вдавіть насіння на глибину 5 см у насіннєве ложе та добре полийте.
• Поливайте субстрат, щоб він просочився, і підтримуйте постійну вологість протягом усього вирощування розсади.
• Наберіться терпіння, тому що квасолі потрібно кілька днів, щоб прорости, і кілька тижнів (приблизно 30 днів), щоб вирости.
• Загартовуйте рослини перед висадкою на вулицю, коли повністю розвинуться перші справжні листки і рослини добре вкоренилися (але після того, як пройдуть заморозки).
• Забезпечте опору для високорослих плетистих сортів.

Щоб стручкова квасоля давала здоровий і довгий урожай до осені, її необхідно регулярно поливати і збирати стручки; це сприятиме утворенню квіток і зав’язуванню нових плодів.

Коли збирати стручки квасолі?

У період збирання квасолі (з серпня) перевіряйте рослини кожні 3-4 дні, зриваючи свіжі стручки, щойно вони стануть достатньо великими для їжі. Завдяки цьому вони не стануть занадто великими, волокнистими або перезрілими. Якщо не збирати врожай регулярно, насіння почне набухати, утворюючи опуклості в стручках. Їх не тільки буде важко їсти, але й рослини перестануть цвісти.

Збираючи стручки, уважно шукайте їх у заростях листя і намагайтеся не пропустити жодного. Якщо ви знайшли старі, втрачені стручки, зірвіть їх якнайшвидше (можна викинути їх у компостну купу!). Не дайте їм дозріти і утворити насіння (перед відходом у відпустку обов'язково зірвіть всі - маленькі і старші, стручки!).








На правах реклами