Що означає "Пити гірку чашу"?
На вираз «випити чашу» ми натрапляємо і в Старому, і у Новому Завіті. Мабуть, більшість людей найкраще пам’ятають його з молитви Спасителя у Гефсиманському саду напередодні Його Хресної жертви. Тоді Він тричі звертався до Свого Отця із проханням: «Все можливе для Тебе, пронеси мимо Мене чашу цю; та не чого Я хочу, а чого Ти» (Мк. 14: 36). Та про яку чашу Він говорить?
У Старому Завіті слово «чаша» неодноразово вживається у переносному значенні. Найчастіше під нею розуміється те, що відбувається з людиною за волею Господа. Саме Він наповнює чашу і визначає, який «напій» «питиме» людина: страждатиме чи радітиме, зноситиме випробування чи ж торжествуватиме. «А Бог є Суддя: одного принижує, а іншого підносить. Бо чаша в руці Господній, в ній кипить вино, повне приправ, і Він наливає з неї; а гущу його вижмуть і вип’ють усі грішники землі» (Пс. 74: 8-9).
Пророк Ісая також говорить про «чашу люті» Господньої (Іс. 51: 17), – маючи на увазі страждання та випробування, які довелося перенести мешканцям Єрусалима.
Тож коли Господь наш Ісус Христос у Своїй Гефсиманській молитві просить про те, щоб уникнути «чаші», – імовірно, ці слова стосуються тих Хресних страждань і смерті, які Йому доведеться пережити задля нашого спасіння.
То, виходить, Спаситель прагне уникнути страти й страждань і просить про це Всемогутнього Отця? Ні. Зрештою, Він воплотився як Син Людський саме для того, аби через Свою смерть спасти нас.
У Гефсиманії відбувається Його велика боротьба – боротьба з немічністю людського єства, яке страшиться смерті. Адже смерть є неприродною, смерть є протилежністю життя. Та в молитві Він знаходить розраду, сили на те, щоби свідомо прийняти Свою гірку чашу – перетерпіти несправедливі страждання, добровільно зійти на хрест і віддати Своє життя заради вічного життя для всіх людей.
Тож, навчаючись у Спасителя, ми маємо приймати ту чашу, яку визначає нам Господь, нехай іноді вона сповнена радощів, а іноді – мук і страждань. Та водночас у щирій молитві ми можемо просити Отця про Його підтримку та втіху, й Він допоможе нам пройти через найтемніші душевні бурі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що означає поняття "Фарисейство"?
Що таке "Каїнова душа"?
Ким же насправді була свята Марія Магдалина?
життя, Православна Церква України, ПЦУ, біблійні фразеологізми, словничок вірянина
Як встановлюватимуть інвалідність у 2025 році
Із початком наступного, 2025 року, документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними.
переглядів: 439
Сьогодні почався Різдвяний піст: Яке його значення
Сьогодні, 15 листопада, стартував останній багатоденний піст 2024 року, який триватиме сорок днів – до 24 грудня, завершуючись у Святвечір. Цей період називається Різдвяним постом, адже його головна мета – духовна підготовка до великого свята Різдва Христового.
переглядів: 405
У Рівне прийшли баскетбольні дні
Місто зустрічає бабл Суперліги Favbet з баскетболу в Рівному
переглядів: 452
У Рівному виступить відомий британський диригент
Виступатиме Стівен Еллері та академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії. Цей диригент у 1989 році виступав у Берліні у день відзначення падіння Берлінського муру, і вже 19 листопада концерт "Печаті ночі" за його участю відбудеться у Органному залі
переглядів: 423
Василь Вірастюк провів тренування у Рівному
Відомий український стронгмен Василь Вірастюк, дворазовий володар титулу "Найсильніша людина планети", нещодавно тренувався у Спортивному простірі "Сила" у Рівному.
переглядів: 600