Що означає "Пити гірку чашу"?

На вираз «випити чашу» ми натрапляємо і в Старому, і у Новому Завіті. Мабуть, більшість людей найкраще пам’ятають його з молитви Спасителя у Гефсиманському саду напередодні Його Хресної жертви. Тоді Він тричі звертався до Свого Отця із проханням: «Все можливе для Тебе, пронеси мимо Мене чашу цю; та не чого Я хочу, а чого Ти» (Мк. 14: 36). Та про яку чашу Він говорить?
У Старому Завіті слово «чаша» неодноразово вживається у переносному значенні. Найчастіше під нею розуміється те, що відбувається з людиною за волею Господа. Саме Він наповнює чашу і визначає, який «напій» «питиме» людина: страждатиме чи радітиме, зноситиме випробування чи ж торжествуватиме. «А Бог є Суддя: одного принижує, а іншого підносить. Бо чаша в руці Господній, в ній кипить вино, повне приправ, і Він наливає з неї; а гущу його вижмуть і вип’ють усі грішники землі» (Пс. 74: 8-9).
Пророк Ісая також говорить про «чашу люті» Господньої (Іс. 51: 17), – маючи на увазі страждання та випробування, які довелося перенести мешканцям Єрусалима.
Тож коли Господь наш Ісус Христос у Своїй Гефсиманській молитві просить про те, щоб уникнути «чаші», – імовірно, ці слова стосуються тих Хресних страждань і смерті, які Йому доведеться пережити задля нашого спасіння.
То, виходить, Спаситель прагне уникнути страти й страждань і просить про це Всемогутнього Отця? Ні. Зрештою, Він воплотився як Син Людський саме для того, аби через Свою смерть спасти нас.
У Гефсиманії відбувається Його велика боротьба – боротьба з немічністю людського єства, яке страшиться смерті. Адже смерть є неприродною, смерть є протилежністю життя. Та в молитві Він знаходить розраду, сили на те, щоби свідомо прийняти Свою гірку чашу – перетерпіти несправедливі страждання, добровільно зійти на хрест і віддати Своє життя заради вічного життя для всіх людей.
Тож, навчаючись у Спасителя, ми маємо приймати ту чашу, яку визначає нам Господь, нехай іноді вона сповнена радощів, а іноді – мук і страждань. Та водночас у щирій молитві ми можемо просити Отця про Його підтримку та втіху, й Він допоможе нам пройти через найтемніші душевні бурі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що означає поняття "Фарисейство"?
Що таке "Каїнова душа"?
Ким же насправді була свята Марія Магдалина?

життя, Православна Церква України, ПЦУ, біблійні фразеологізми, словничок вірянина
У Рівному можна буде побачити "Алхімію душі"

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбудеться персональна виставка живопису та декору художниці Іванни Оксенюк.
переглядів: 264
У Рівному народилась дівчинка-богатирка з Березнівщини

Радісна подія в Рівненському обласному перинатальному центрі: світ побачила дівчинка-богатирка з вагою рівно 5000 грамів та зростом 55 сантиметрів. Це вже четверта дитина-богатир, народжена у центрі цього року.
переглядів: 399
Крихітне щастя: у Рівненському перинатальному центрі народилася дівчинка вагою 1700 грамів [+Відео]

Рівненський обласний перинатальний центр поділився зворушливою новиною про народження крихітної, але доношеної дівчинки. Малятко з'явилося на світ з вагою всього 1700 грамів, ставши величезною радістю для своєї родини.
переглядів: 356
"Наші ВДОМА!": двоє військових з Вараша повернулися додому з російського полону

Під час дев'ятого обміну військовополоненими до України повернулися двоє захисників з Вараша Рівненської області.
переглядів: 272
Як найбагатші та найвідоміші люди світу зберігають молодість і відновлюють енергію.

У світі, де високі технології дозволяють заглядати в ДНК, заморожувати тіло чи обмінювати кров на «молодшу», справжнім відкриттям стають… прості звички. Саме вони, на думку відомих лікарів, здатні запустити процеси омолодження краще за будь-які радикальні біохакерські втручання.
переглядів: 291
Реклама