Унікальна конференція: у Рівному зібралися представники 20 університетів України

Науковий навчально-практичний семінар «Наукова робота як шлях до професійного зростання у закладах вищої освіти» мав на меті обговорення актуальних питань сучасної наукової діяльності. Загалом участь в заході взяли більше 350 учасників. Частина з них могли слухати доповіді та обговорювати важливі питання наживо, а ще близько 300 учасників долучилися до обговорення в режимі онлайн.

З вітальним словом до учасників семінару звернулись начальник Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський, ректор МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь.
Під час семінару було актуалізовано питання академічної доброчесності, обговорено питання формування наукових шкіл в період воєнного стану, науково-методичні підходи до написання дисертаційних робіт.
Особливо високо учасники семінару оцінили доповідь, що стосувалася корупційних ризиків при підготовці дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора наук в Україні.

Академік Андрій Боровик зауважив, що останнім часом ситуація з захистом дисертаційних робіт змінилася. Водночас є ще чимало питань, які важко врегулювати на законодавчому рівні та мінімізувати корупційні ризики.
Червоною ниткою всього семінару стали тези про те, що навіть в період воєнного стану освітяни тримають свій фронт, продовжують займатися науковою роботою і навіть в період розвитку інноваційних технологій та штучного інтелекту, ніщо не може замінити наукові, інтелектуальні досягнення реальних науковців.
Усі учасники семінару відзначили високий рівень підготовки заходу.
- Щиро радію тому, що навіть в період війни ми маємо можливість зустрічатися з колегами, обговорювати актуальні наукові питання та працювати єдиним освітнім фронтом, - поділилася враженнями професор кафедри всесвітньої історії ВНУ імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Мирослава Філіпович. – Маю надію, що всі рекомендації, які ми сьогодні обговорили будуть впроваджені в навчальний процес і сприятимуть розвитку наукової діяльності.

Ті, хто були присутні на конференції особисто змогли отримати ще і сертифікати про участь в навчально-практичному семінарі (кількість годин: 12, кількість кредитів EKTS 0.4).
- Це не останній захід подібного типу, ми і далі будемо працювати над об’єднанням наукової спільноти усієї країни саме у Рівному. Адже нам вдалося зібрати науковців від Волині до Херсонщини, від Київщини до Одещини. Тому слідкуйте далі за анонсами наших наукових заходів та обов’язково долучайтеся до участі, - резюмував Андрій Боровик.


науковий семінар, рівняни, Андрій Боровик, МЕГУ, конференція, Рівне, новини Рівного
COVID-19 повертається? В Острозькі громаді зареєстровано підтверджений випадок

Острозьке відділення «Рівненського ОЦКПХ» інформує про зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ.
переглядів: 216
На Рівненщині та Волині вирують перші лісові пожежі: лісова охорона працює в посиленому режимі

Весняне тепло, суха рослинність і людський фактор призвели до перших масштабних лісових пожеж в Україні. Найбільш складна ситуація наразі спостерігається на Волині та Рівненщині, де працівники ДП «Ліси України» спільно з рятувальниками ліквідовують вогонь у лісових масивах.
переглядів: 231
У Рівному медики врятували чоловіка, який перебував у стані клінічної смерті

8 березня ввечері екстрені медики Рівненської станції швидкої допомоги провели успішну реанімацію 59-річного чоловіка, який перебував у стані клінічної смерті.
переглядів: 266
БК "Рівне" впевнено переграє баскетболістів з Києва

У принциповому протистоянні БК "Рівне" обіграв БК "Київ-Баскет" з рахунком 79:69.
переглядів: 253
Рівнянин встановив рекорд України з перебування в крижаній воді

43-річний Віктор Ямпольський із села Дубівка на Рівненщині довів, що людські можливості не мають меж. Чоловік провів у крижаній ополонці 40 хвилин і 8 секунд, встановивши новий рекорд України.
переглядів: 256