Названо п'ять найефективніших кімнатних рослин, які позбавлять будинок від плісняви та вологи
🌷Спатифілум (лілія миру). Процвітає при високій вологості, що робить її ідеальною для розміщення в місцях, схильних до грибка. Квітка поглинає вологу з повітря через своє листя. Плюс у тому, що ця рослина не потребує прямого сонячного світла. Однак тримайте її далеко від домашніх вихованців: квітка може бути отруйною для них.
🌷Бостонська папороть. Одна з найпростіших папоротей для вирощування в приміщенні. Любить вологий клімат, поглинає вологу з повітря, балансуючи рівень вологості у вашому будинку. Не забувайте регулярно поливати її і не "тривожте" зайвий раз листя.
🌷Тещин язик. Витривала і пристосовувана рослина "любить плісняву". Найкраще росте при яскравому світлі й теплих температурах. Власникам потрібно періодично видаляти пил вологою тканиною, щоб відкрити пори: так рослина зможе дихати і краще "працювати" проти плісняви. Поливайте в міру, бо квітка схильна до кореневої гнилі. Токсична для собак і кішок.
🌷Пальми. Відмінний вибір для контролю вологості та захисту від плісняви. Різновиди, на які варто звернути увагу: пальми арека, бамбукові, карликові фінікові та тростинні пальми.
🌷Орхідеї. Можуть допомогти зменшити вологість у будинку, отримуючи всі свої поживні речовини та вологу з навколишнього повітря. Більше того, їм не потрібний дуже великий горщик для вирощування, що робить їх ідеальними для невеликих приміщень. Якщо у вас більше однієї орхідеї, їх краще згрупувати разом.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
корисні поради, поради, рівень вологи, волога в домі, цвіль у домі, цвіль, кімнатні рослини, пліснява, кімнатні квіти
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 152
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 218
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 387
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 420
Як у Рівному підписати декларацію з сімейним лікарем?
![](/images/articles/2/small/1739362543.jpeg)
Підписати декларацію з лікарями «первинки» в закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради може кожен, хто ще не встиг це зробити.
переглядів: 389