Як військовослужбовцю отримати направлення на військово-лікарську комісію
У разі проходження військово-лікарської комісії під час стаціонарного лікування направлення на ВЛК військовослужбовцю не видається.
Лікар-куратор приймає рішення про потребу у ВЛК, за його клопотанням військовослужбовця зараховують на проходження військово-лікарської комісії. Тобто якщо військовослужбовця направили на лікування і в процесі з’ясувалося, що його стан здоров’я погіршився і він потребує проходження ВЛК, є розуміння, що його може бути визнано непридатним, таке направлення надають у госпіталі.
Це прописано у наказі МОУ № 402 пункт 6.4: «У разі виявлення під час обстеження або лікування у військовому лікувальному закладі у військовослужбовця захворювання, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), які зумовлюють у мирний час непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатність до військової служби у мирний час, обмежену придатність у воєнний час (пункти “а”, “б” статей Розкладу хвороб, без індивідуальної оцінки), у воєнний час — непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, ці особи направляються на медичний огляд для встановлення ступеня придатності до військової служби за рішенням начальника військового лікувального закладу на підставі подання начальника лікувального відділення, у якому обстежується (лікується) військовослужбовець, про що робиться запис в історії хвороби (медичній книжці), який завіряється підписом начальника військового лікувального закладу».
Алгоритм отримання направлення на ВЛК залежно від ситуації викладений у Довіднику військовослужбовця після поранення:
1. Якщо стан твого здоров’я дозволяє прибути до військової частини, тобі потрібно:
- після прибуття написати рапорт на ім’я командира в/ч з доповіддю про завершення лікування та запитом про направлення на проходження ВЛК (Додаток 10);
- отримати направлення від начмеда на проходження ВЛК з підписом командира в/ч (Додаток 11).
2. Якщо стан твого здоров’я не дозволяє прибути до військової частини за направленням на ВЛК, твої дії:
-звернутись до начальника лікувального відділення свого закладу охорони здоров’я:
начальник лікувального відділення за наявності підстав, визначених п. 6.4 глави 6 розділу ІІ Положення, затвердженого наказом МОУ №402 від 14.08.2008, пише подання до начальника військового лікувального закладу з характеристикою твого стану здоров’я;
- начальник військового лікувального закладу приймає рішення про необхідність направлення на медичний огляд ВЛК.
3. Якщо ти перебуваєш на лікуванні або у відпустці за станом здоров’я, можна звернутись до керівника твого ТЦК та СП. Керівник твого ТЦК та СП надає направлення на проходження ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж твоя в/ч, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.
4. Досить часто виникають проблеми з розглядом рапортів. Якщо військова частина або інші уповноважені особи незаконно, на твою думку, відмовляють тобі в направленні на ВЛК, твої дії:
Зателефонуй на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) та/або Міністерства оборони України (0 800 500 442) та поясни свою проблему.
Якщо це не спрацювало, тобі потрібно подати заяву до суду з вимогою зобов’язати командира військової частини надати направлення на ВЛК. Наразі існує практика позитивних рішень у таких питаннях.

«Це не армія — це війна»: історія командира роти з позивним «Скорп» із 68 єгерської бригади

Ігор із Рівненщини, командир роти з позивним «Скорп», мобілізувався навесні 2023 року. Хоча мав бронь, залишався вдома з маленькою дитиною, проте знав: його час служити обов’язково настане.
переглядів: 124
В Україні пропонують підвищити пенсійний вік

В Україні знову заговорили про зміну пенсійного віку. Як повідомляється, уже підготовлено відповідний законопроєкт, який передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 61 року.
переглядів: 312
У Рівному частково відключать газ 14–15 липня

У Рівному 14 та 15 липня тимчасово припинять газопостачання на кількох вулицях.
переглядів: 724
Не лише Тунель кохання: що можна побачити у Клевані біля Рівного [ОГЛЯД]

Клевань на Рівненщині вже давно знаний туристам завдяки Тунелю кохання. Щороку сюди приїжджають тисячі людей, аби побачити цю природну арку з дерев, що сплітається над залізничною колією. Але не всі знають, що Клевань має ще дві унікальні історичні пам’ятки, які варто побачити. І все це — в межах кількох кілометрів.
переглядів: 2497
На Рівненщині зростає кількість шлюбів

Українці продовжують створювати родини навіть у найважчі часи. За останній тиждень в Україні укладено понад 3 000 шлюбів, і Рівненщина — в п’ятірці областей з найбільшою кількістю одружень.
переглядів: 277
Реклама