Лаванда в горщику: як за нею доглядати, щоб вона виглядала красиво
Як посадити лаванду в горщик?
Різні сорти лаванди будуть рости вдома, в саду, в горщику або в землі. Найбільш популярними у вирощуванні є: лаванда французька і вузьколиста.
Французька лаванда ( lavadula stoechas ) набагато делікатніша і чутливіша, ніж лаванда вузьколиста, яка добре почувається в нашому кліматі. Французький сорт майже не витримує зниження температури нижче -5 градусів за Цельсієм, тому холодну зиму точно не переживе. Можна вирощувати як сезонну рослину або в горщику. Має значно більше суцвіття, яке нагадує колос із виростаючими з нього «крилами».
Грунтопокривні троянди в саду: як доглядати за квітами
Лаванда щеплена на штамб
Зазвичай французьку лаванду прищеплюють на штамб. Це робить її схожою на маленьке деревце. За нею доглядають так само, як і за іншими кущистими формами. Потрібно лише пам’ятати про правильну обрізку, щоб підтримувати рослину в потрібній формі.
Лаванду вузьколисту краще не прищеплюють на штамб, тому що вона дещо ніжніша.
Як доглядати за лавандою в горщику вдома і в саду?
Догляд і вирощування лаванди в горщику нескладні, але варто знати кілька важливих порад, щоб вона росла здоровою і пишною.
Йод та молоко допоможуть позбавитися від попелиці на трояндах
Найважливіші правила вирощування лаванди в горщику:
- Для лаванди потрібне сонячне, захищене від вітру місце і добре дренований, легкий, лужний ґрунт (субстрат добре змішати з невеликою кількістю піску або гравію).
- Ненавидить зайву воду і тінь і занадто важкого субстрату. Поливати потрібно досить часто, але забезпечувати невеликими порціями води.
Важливим етапом догляду є правильна обрізка . Обрізка лаванди зберігає її приємну звичку і сприяє повторному цвітінню.
Яке місце для лаванди: правильний горщик
Вибір ємності надзвичайно важливий. Він має бути достатньо великим, щоб насипаний у нього ґрунт забезпечував достатню кількість "їжі". Крім того, чим більше буде субстрату, тим кращі умови для розвитку коренів.
Пластикові горщики є найбільш практичними, особливо для дуже великих, важких рослин. Легкі, міцні, через їх стінки вода не випаровується. Якщо вас не влаштовує зовнішній вигляд горщика, ви завжди можете заховати його в більш красивий футляр. Важливо, щоб ємність мала отвори на дні і хороший дренаж , інакше рослини загниють.
Тюльпани відцвіли: коли викопувати цибулини та як їх зберігати?
Дренаж забезпечується шаром гравію приблизно 10 см, насипаним на дно горщика. Це запобігає блокуванню дренажних отворів субстратом і корінням. Засмічення отворів є основною причиною застою води . На гравій добре покласти шматок флізеліну або перфорованої фольги, злегка ковзаючи по стінках посудини. Запобігає вимиванню ґрунту в дренажний шар, завдяки чому дренажні отвори не забиваються.

Чому лаванда в горщику в'яне?
Парадоксально, але частою причиною висихання лаванди є ... надлишок вологи. Лаванда дуже не любить переливів, тому поливати її потрібно дуже вміло і акуратно. Ви також можете час від часу обприскувати його листя.
Іншою причиною може бути неправильний вибір субстрату (наприклад, неправильний pH, нижче 6 або вище 8). Лаванді потрібен лужний субстрат до нейтрального. Він також повинен бути проникним і багатим кальцієм.
Чи можна лаванді рости на сонці?
Лаванда любить сонячні місця і тоді цвіте найкраще. Коли ви виставляєте його на дуже сильне сонце, не забувайте регулярно кропити його та стежити, щоб ґрунт не був сухим.
Доглянута і освітлена сонцем лаванда рясно цвіте з червня до кінця вересня.
Рукола в горщику - вирощування в домашніх умовах і на балконі
Зимівля лаванди
Перемістіть горщик з лавандою перед зимою в світле, не дуже тепле приміщення. Тоді варто обрізати всі пагони приблизно наполовину і не забувати про економний полив. Рослина, повністю позбавлена води - обов'язково зів'яне.
Якщо ви хочете, щоб лаванда зимувала на балконі або в саду, її необхідно накрити агротканиною і не виставляти на відкриті місця. Захищена від вітру чи морозу воно краще збережеться навесні.
На лаванду майже не нападають шкідники – їх відлякує сильний запах рослини. Тільки надлишок вологи може стати причиною зараження сірою пліснявою.
Вирощування петунії на балконі: Який сорт обрати? Як садити та доглядати?

поради, город, сад, догляд за лавандою, вирощування лаванди, лаванда в горщику, лаванда
Місячний посівний календар на жовтень 2023 року для садівника, городника та квітникара

У жовтні садово-городній сезон добігає кінця, але залишилися ще справи, які треба закінчити. Необхідно підготувати грядки до посадки озимини, провести підзимовий полив саду. Посадку саджанців дерев або чагарників не відкладайте на кінець жовтня.
переглядів: 243
Моті: як приготувати нашумівший японський смаколик в домашніх умовах

Тонкий шар рисового тіста, море вершкового крему та соковиті ягоди. Це яскраве тістечко, яке підкорило соціальні мережі, в Японії готують кілька годин. Але завдяки цьому простому рецепту зробити десерт зможе навіть недосвідчений кулінар.
переглядів: 214
Недосип: чим загрожує і звідки береться зайва вага

Згідно з останніми науковими дослідженнями, недолік сну викликає зміни в роботі організму на клітинному рівні, а також впливає на гормональний фон. Гормон голоду грелін починає виділятися з триразовою силою, через що зростає ймовірність переїдання.
переглядів: 240
Що змінилося з 1-го жовтня: Комунальні тарифи та опалювальний сезон 2023

Тарифи в жовтні 2023 року підвищувати не будуть. Тариф на світло з 1 червня становить 2,64 грн/кВт. Міністерство енергетики обіцяє, що він збережеться до кінця опалювального сезону. Тариф на газ залишиться на рівні 7,96 грн/кубометр. Тарифи на воду також залишаються незмінними.
переглядів: 254
Жовтень наступив: сьогодні на українців очікує магнітна буря

У понеділок, 2 жовтня, магнітосфера Землі буде трохи вразливою, але це не призведе до значних магнітних бур. За останні 24 години сонячна активність залишалася на помірному рівні. На Сонці відбулося чотирнадцять спалахів класу C і два спалахи класу M, найсильніший з яких був спалахом класу М2,5.
переглядів: 311