Понад 100 науковців обговорили питання гендерної політики в умовах воєнного стану
З вітальним словом до учасників конференції звернулись Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, доктор юридичних наук, професор Катерина Левченко, Президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина), доктор юридичних наук, професор Йозеф Зятько, ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова, доктор юридичних наук, професор Валерій Бужор, керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд, академік Академії адміністративно-правових наук, кандидат юридичних наук, професор Андрій Боровик та радниця командувача Сухопутних військ з гендерної політики Оксана Григор’єва.
Модераторами науково заходу виступили Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та керівник відділу організаційного забезпечення наукових проєктів і міжнародної діяльності зазначеного наукового заходу, кандидат історичних наук, доцент Мар’яна Верхотурова-Коновалова.
[imgF=1938893]
Понад 5 годин науковці обговорювали актуальні питання гендерної політики, судової практики з зазначених питань, в тому числі Європейського суду з прав людини. Усі виступи науковців супроводжувались презентаціями, що давало змогу учасникам конференції краще сприймати матеріал. Окремі доповіді викликали жваву дискусію, яка завершувалась конкретними пропозиціями вирішення спірного питання.
«Протягом останніх десятиліть у світі відбуваються суттєві зміни у осмисленні ідеї гендерної рівності. Успішна державна політика передбачає утвердження цінності гендерної рівності як у суспільстві загалом, так і різних його інституціях зокрема. Це, насамперед, недопущення гендерної дискримінації, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень (у першу чергу, у сфері політики та загалом на ринку праці), забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків щодо поєднання професійних і сімейних обов'язків, унеможливлення проявів гендерного насильства, а тим більше під час війни» - резюмував професор Сергій Короєд.
За результатами роботи Науково-дослідним інститутом публічного права спільно з відомим видавничим домом «Юридика» підготовлено збірник тез-доповідей з найактуальніших питань, що обговорені на науковому заході.
новини, Андрій Боровик, гендер, гендерна політика, наука, наукова робота
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 333
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 626
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 303
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 322
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 314